Karadeniz Pet

Tüy dökümü ve ishal (yeşil dışkı) Hakkında

• Konbuyu başlatan Üye silindi 34841
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 34841

Guest
Arkadaşlar yeni sahiplendiğim muhabbet kuşu çiftinin hasta olması sebebiyle bir haftadır uğraşmaktayım.
3 gündür suluklarına mercimek büyüklüğünde vitaform ekleyip gün aşırı suyu yeniliyorum
Kafeste gaga taşı kalamar kemiği kum mevcut
yem olarak karısık yulafsız muhabbet kusu yemi ve aspur mevcut vitaform kullandıgım ıcın yulaf vermiyorum kuşlara bir hafta öncesine kadar deznfekte edilmiş buğday çiminden tutunda yumurta mamamsına sirkeli suya kadar herşeylerini periyodik yapıyordum

Dışkı resimleri 1 ve ikinci resim erkek kuşa ait

Kuşların resimleri

Kuruma hastalıgı için gögüs kemiklerini kontrol ettim kemik hissediliyor ancak bıçak sırtı gibi belirgin değil gögüs etli

Koca forumda kaç gün oldu bi cevap yazan olmadı ilginç

dışkıları bana normal gibi geldi. Sadece yem veriyorsanız koyu yeşil olması normal bence. Ama yinede bir başkasının bakması iyi olur. Kuşlarınız halsiz mi?

dışkıları bana normal gibi geldi. Sadece yem veriyorsanız koyu yeşil olması normal bence. Ama yinede bir başkasının bakması iyi olur. Kuşlarınız halsiz mi?

Biraz zayıfladılar hocam tüydelerdi birde ishal durumu olunca vitaform verdim 6 gün bugün probiyotike geçtim bir hafta öncesine göre daha iyiler

Yeni sahiplendiğiniz için ortam değişikliği alışma süreci stres vb olabilir mi acaba ?

Yeni sahiplendiğiniz için ortam değişikliği alışma süreci stres vb olabilir mi acaba ?

Mutlaka alışma süreci vardır ancak 10 gün önce ishal olduklarını (yeşil dışkı) gördüm aspur vs kesmeyince neo terramicin alıcaktım veteriner vitaform biraz daha hafif ve vitamin takviyesi var deyince vitaform aldım. Asıl sorun zayıflamaları kuruma olmalarında korkuyorum gögüs kafesine dokundugumda kemik hissediliyor ancak gözle görülmüyor zayıflamalarına bağlıyorum takipteyim bıçak sırtı gibi belirginleşirse tekrar bi ilaç tedavisi gerekecek birde bunca olayın arasında çiftleştiler ancak dişi yuvaya hiç yanaşmıyor

Geri