Karadeniz Pet

Tüy dökümü ve lekeli dışkı sorunu

alkn

Yeni Üye
Merhaba, kuşum tüy dökümü sırasında su gibi dışkı yapmaya başlamıştı. Dışkı neredeyse hiç yoktu bildiğiniz su gibi dışkılıyordu. Tüy dökümünde olduğu için b vitamini takviyesi veriyordum. Yaklaşık iki gün su gibi dışkıladıktan sonra dışkısı katılaştı fakat hala lekenmeler mevcut. Ara ara normal dışkı yapsa da fotoğraftaki son dışkıları. Siyahlaşanlar geceden kalanlar. Yemesinde içmesinde ve hareketliliğinde bir problem yok. Kabarma,halsizlik durumu da yok. Yoğun tüy dökmeyi bıraktı. Dışkı normal mi? Değilse nasıl bir yol izlemeliyim?

Lekelenmesi kabul edilebilir düzeyde.
Probiyotik kullanıyor musunuz? Ya da herhangi bir takviye, vitamin?
Normal dönemde multivitamin kullanıyorum haftada bir. Tüy dökümünde olduğu için şu an B vitamini veriyorum iki gün her gün tazeleyerek vitamin veriyorum bir gün normal su veriyorum. Probiyotik hiç kullanmadım. Vermem gerekiyorsa hemen alayım, önerebileceğiniz bir marka var mı?

Ben size tablo bırakayım. Tablodaki marka iyidir. Bu ürünleri kullanıp öyle gözlemleyin. Vitaminlerinizin markasını bilmiyorum ama petshopta satılan dandik markalar bir işe yaramaz. Onlardansa tablodakileri temin ediniz.
IMG_20230428_030934.jpg

Ben size tablo bırakayım. Tablodaki marka iyidir. Bu ürünleri kullanıp öyle gözlemleyin. Vitaminlerinizin markasını bilmiyorum ama petshopta satılan dandik markalar bir işe yaramaz. Onlardansa tablodakileri temin ediniz.
Ekli dosyayı görüntüle 67911
Durum güncellemesi yapmak istedim belki başka arkadaşlara da faydası olur diye. Ürünlerin hepsini temin ettim. Dün probiyotik verdim. Bugün dışkısı tamamen normale dönmüş durumda. Teşekkür ederim ilginiz ve tavsiye için.

Tekrardan merhaba, probiyotik kullanımına devam ediyorum haftada bir olacak şekilde. Vitamini de haftada bir veriyorum. Kuşum iki üç gündür ayağı ile poposunu kaşıyordu iki üç defa da dışkı yaparken biraz zorlandığını gördüm. Bunlar haricinde dışkıları normaldi. Bugün ayağında dışkı kalıntısı fark ettim ve poposunda da dışkı kalıntısı vardı. Dün probiyotik ve arada bir gün temiz su olacak şekilde vitamin vermiştim. Yem yemede sorun yok ve halsiz değil gayet hareketli. Bu normal mi sizce?
5fsp5ob.jpg

Probiyotiği bir kerelik 3 gün üst üste verebilirsiniz. Dal darıyla destekleyin. İştahsızlık halsizlik yoksa pek sorun olacağını sanmıyorum.
Tekrar verdim probiyotikli suyu da içti fakat yaptığı dışkılar poposuna yapışıyor. Pamuğun ucuna zeytinyağı sürüp hafifçe temizledim dışkıları fakat yaptıkça yapışıyor ve haliyle sürekli poposunu kaşıma halinde. Temizliğine çok dikkat ediyorum günlük temizleniyor kafesi. Parazit olabilir mi acaba? Veterinere götürmek istiyorum fakat malum bayramdayız. Umarım ciddi bir şeyi yoktur.

Tekrar verdim probiyotikli suyu da içti fakat yaptığı dışkılar poposuna yapışıyor. Pamuğun ucuna zeytinyağı sürüp hafifçe temizledim dışkıları fakat yaptıkça yapışıyor ve haliyle sürekli poposunu kaşıma halinde. Temizliğine çok dikkat ediyorum günlük temizleniyor kafesi. Parazit olabilir mi acaba? Veterinere götürmek istiyorum fakat malum bayramdayız. Umarım ciddi bir şeyi yoktur.
Hemen düzelmez. Dışkı analizi yapılırsa neyi var ney anlaşılır.
Poposuna bütün halde mi yapışıyor yoksa ishal gibi mi?

Hemen düzelmez. Dışkı analizi yapılırsa neyi var ney anlaşılır.
Poposuna bütün halde mi yapışıyor yoksa ishal gibi mi?
Bütün halde yapışıyor. Temizlediğim dışkı tüm ve katı haldeydi. En azından veterinler açılasıya kadar bir sorun çıkmasın

Bütün halde yapışıyor. Temizlediğim dışkı tüm ve katı haldeydi. En azından veterinler açılasıya kadar bir sorun çıkmasın
Biraz yeşillik verebilirsiniz. Ya da ağzından da bir damla zeytinyağı damlatabilirsiniz.
İştahı, enerjisi yerindeyse veterinere kadar sorun olacağını sanmıyorum

Biraz yeşillik verebilirsiniz. Ya da ağzından da bir damla zeytinyağı damlatabilirsiniz.
İştahı, enerjisi yerindeyse veterinere kadar sorun olacağını sanmıyorum
Teşekkür ederim Merve Hanım. İştah ve enerjide hiç sorun yok. Zeytinyağını deneyeyim sağolun

Geri