Karadeniz Pet

Aşırı tüy dökumu ve halsizlik

Batu Furkan

Yeni Üye
Pazartesi günü konu açmıştım.Halsizlik seviyesi daha da arttı.Kafesin altında duruyor sürekli.Ishal gibi degil de tek seferde çok fazla dışkılıyor.Kafesini kontrol ettim altında cok tuy var.Avucuma aldım ve baya bi tuy doktu.Yarin veterinere goturecegim yardimci olabilir misiniz acaba

Geçmiş olsun. Dışkı fotoğrafını atabilir misiniz acaba? Kafesin tabanında durması büyük bir problem veterinere götürebilmenize çok sevindim.

Ekleme: kuşum dişi ve kızgınlık doneminde erkek muhabbet sesi duydugunda veya elime de kabarıyor erkek olmadiğı icin strese girmis olabilir mi

Üreme dönemindeki kuşlarda bu hareket normaldir hatta parçalaması sağlıklıdır. "diy budgie shredding toys" diye aratırsanız evde kendiniz bile parçalayabileceği oyuncak yapabilirsiniz (Türkçe örneğini bulamadığım için İngilizce)

Kuş bir sebepten strese girmiş gibi geldi bana erkeksizlikten olduğunu zannetmiyorum travma veya hastalık sebepli olabilir, bu arada kafesin altına tüylerini kabartıp mı çöküyor? Dışkısı pek sağlıklı gelmedi ancak hiç emin değilim daha önce karşılaştığım bir tür değil, Merve ve Adrian hocam çok daha iyi yorumlayabilir

Üreme dönemindeki kuşlarda bu hareket normaldir hatta parçalaması sağlıklıdır. "diy budgie shredding toys" diye aratırsanız evde kendiniz bile parçalayabileceği oyuncak yapabilirsiniz (Türkçe örneğini bulamadığım için İngilizce)

Kuş bir sebepten strese girmiş gibi geldi bana erkeksizlikten olduğunu zannetmiyorum travma veya hastalık sebepli olabilir, bu arada kafesin altına tüylerini kabartıp mı çöküyor? Dışkısı pek sağlıklı gelmedi ancak hiç emin değilim daha önce karşılaştığım bir tür değil, Merve ve Adrian hocam çok daha iyi yorumlayabilir
Kafes tabanına bazen tüylerini kabartıp çöküyor bazen iniyor ayağıyla sesler çıkarıyor

Geri