Karadeniz Pet

Tüy yolma ve titreme sorunu

mr11

Yeni Üye
Papağanımda şubat-mart ayından beridir tüy yolma sorunu var ve eklediğim gif'teki gibi tuhaf hareketler yapıyor. Defalarca farklı farklı veterinerlere götürdüm, birisi karaciğerinde büyüme var dedi, diğeri karaciğeri normal böbreğinde büyüme var dedi, bir başkası böbreğinde birşey yok az birşey karaciğer problemi var beslenme eksikliğinden dolayı dedi, kime inanacağım şaşırdım. Böbreği büyük diyen yere bir daha götürdüm yeni çekilen röntgende böbreğinin düzeldiğini söylediler ama hayvan hala aynı hareketleri yapmaya devam ediyor. Acaba uykudan mı oluyor çünkü gece 12'de yatıp sabah 6 gibi kalkıyor hayvan, erken saatlerde mümkün değil yatmıyor. Bir de bu karton kutuya alıştığı için orada yatırıyoruz bunun bir sakıncası var mıdır?

BU LİNKİ OKUYUN

uykusuzluk-kutuda yatması zaten sebeblerini aslında siz yatmışsınız.Bu hayvan nasıl kutuda yatabilir aklım almadı cidden.Jakoya geniş bir kafes alın akşam en geç 9-10 gibi ışıgını kapatın zaten kendisi uyur 12 den önce uyumuyor diye bir olay yok.Işığı kestiginiz an hayvan uyur.Her gün taze meyve-sebzesini verin.Bu hayvan ilgisizlikten bakımsızlıktan bu hale gelmiş.Psikolojisi bozulmuş.

BU LİNKİ OKUYUN

uykusuzluk-kutuda yatması zaten sebeblerini aslında siz yatmışsınız.Bu hayvan nasıl kutuda yatabilir aklım almadı cidden.Jakoya geniş bir kafes alın akşam en geç 9-10 gibi ışıgını kapatın zaten kendisi uyur 12 den önce uyumuyor diye bir olay yok.Işığı kestiginiz an hayvan uyur.Her gün taze meyve-sebzesini verin.Bu hayvan ilgisizlikten bakımsızlıktan bu hale gelmiş.Psikolojisi bozulmuş.
Bunlar benim aklıma gelen sebepler fakat veterinerlerin hangisine sorduysam hepsi de kutuda yatmasının bir sakıncası yok diyor, halbuki her sabah kalktığında kutusuna bakıyorum hep yolunmuş tüyler görüyorum. Evdekilere anlatamıyorum ki bu durumu bir türlü, kuş kafeste uyumuyor çok tıkırdıyor diyorlar.

Bunlar benim aklıma gelen sebepler fakat veterinerlerin hangisine sorduysam hepsi de kutuda yatmasının bir sakıncası yok diyor, halbuki her sabah kalktığında kutusuna bakıyorum hep yolunmuş tüyler görüyorum. Evdekilere anlatamıyorum ki bu durumu bir türlü, kuş kafeste uyumuyor çok tıkırdıyor diyorlar.

Kuş kutuda uyumaz,sabahın ilk ışıgını görmesi gerekir.Gittiğiniz veterinerler kanatlı veterineri değil anlaşılan.Tüy yolma olayı %90 çok ağır psikolojik problemdir.Hayvanı ölümden beter eder.Bunun sinyalini emin olun size çok önceden bu kuş vermeye çalışmıştır.Gak demiştir anlamadıgınız için en son evre tüylerini yolarak ölüyorum artık sesimi duyun davranışı diyebiliriz.Bu hayvanın büyük bir kafese,oyuncaklara,çok aşırı ilgiye ve en önemlisi her gün taze meyve-sebzeye ihtiyacı var.Siz kafesini alın yaz aylarında en geç 9-10 gibi ışıgını kapatın o uyur.İlk 1 hafta sıkıntı olur kafese alışmasında sonra düzene girer.Kutuda yatması tamamen bu hayvana eziyet.Jakolar çok zeki ilgi isteyen özel türlerden biridir.Lütfen en kısa sürede söylediklerimi ve linkteki olayları uygulayın.

15 sene jako baktım,papağana ilk adımı jako ile attım.Bana göre papağanların en özel türü jakolardır.Her şeyi ayırt ederler.Psikolojisi bozulan jakoyu toparlamak çok güç.Her gün en az 3-4 saat ilgileneceksiniz ki bu hayvan kendini toparlasın.Ona karşı en ufak bagırmanız bile hayvanı strese sokar ölüme sürükler.Vaktiniz yoksa en kısa sürede pet shop a götürün değerinin biraz altına verin.Veya sahiplendirin kuşu.Bu kuşun durumu hiç iyi değil

Kuş tıkırtı yapıyor diye kutuda uyutulmaz, canlı beslenirken tüm özellikleri, beslenmesi, psikolojisi, yaşam alanları, ilgi alanları incelenmeli ona göre uygun tür beslenmeli. Hayvanın tüylerini yolması bu durumda gayet normal Emre'nin de dediği gibi Jako özel ilgi isteyen zeki bir türdür bu şekilde bakmaya devam edecekseniz sahiplendirmeniz daha sağlıklı olacaktır.

15 sene jako baktım,papağana ilk adımı jako ile attım.Bana göre papağanların en özel türü jakolardır.Her şeyi ayırt ederler.Psikolojisi bozulan jakoyu toparlamak çok güç.Her gün en az 3-4 saat ilgileneceksiniz ki bu hayvan kendini toparlasın.Ona karşı en ufak bagırmanız bile hayvanı strese sokar ölüme sürükler.Vaktiniz yoksa en kısa sürede pet shop a götürün değerinin biraz altına verin.Veya sahiplendirin kuşu.Bu kuşun durumu hiç iyi değil
Vaktimiz var da böyle kuşlar hakkında pek bilgimiz yoktu, annem ile babam gidip almış. Büyük bir kafesi de var sadece uyku zamanlarında kutuya koyuyorduk, bir kere kafeste yatırmaya çalıştıkta doğru düzgün uyumamıştı çünkü daha bebekken kutusunda yattığı için oraya alışmıştı. Bugün dediklerinizi deneyeceğim, birkaç gün sonra değişimleri tekrar buraya yazarım.

Kuş kutuda uyumaz,sabahın ilk ışıgını görmesi gerekir.Gittiğiniz veterinerler kanatlı veterineri değil anlaşılan.Tüy yolma olayı %90 çok ağır psikolojik problemdir.Hayvanı ölümden beter eder.Bunun sinyalini emin olun size çok önceden bu kuş vermeye çalışmıştır.Gak demiştir anlamadıgınız için en son evre tüylerini yolarak ölüyorum artık sesimi duyun davranışı diyebiliriz.Bu hayvanın büyük bir kafese,oyuncaklara,çok aşırı ilgiye ve en önemlisi her gün taze meyve-sebzeye ihtiyacı var.Siz kafesini alın yaz aylarında en geç 9-10 gibi ışıgını kapatın o uyur.İlk 1 hafta sıkıntı olur kafese alışmasında sonra düzene girer.Kutuda yatması tamamen bu hayvana eziyet.Jakolar çok zeki ilgi isteyen özel türlerden biridir.Lütfen en kısa sürede söylediklerimi ve linkteki olayları uygulayın.
Götürdüğümüz veteriner İstanbul Üniversitesinin veterinerliği, diğer hangi veterinerlere götürdüysek biz de o üniversitedeki hocanın öğrencileriyiz diyorlar, fakat hocalarının birşey bildiği konusunda şüpheliyim, süt sindiremeyen hayvana süt içerikli bebe maması önermişti sonra gitmeyi bıraktım oraya.

Emre ve Adrian'ın dediği gibi bu kesinlikle psikolojik bir durum. Kuşcağız strese girmiş çok üzüldüm haline.

Götürdüğümüz veteriner İstanbul Üniversitesinin veterinerliği, diğer hangi veterinerlere götürdüysek biz de o üniversitedeki hocanın öğrencileriyiz diyorlar, fakat hocalarının birşey bildiği konusunda şüpheliyim, süt sindiremeyen hayvana süt içerikli bebe maması önermişti sonra gitmeyi bıraktım oraya.
Malesef devlet üniversitelerinin veterinerliklerinde yeterli bilgiye sahip hekim yok, zaten hekim bulmak samanlıkta igne bulmak ile aynı, asistanlar bakıyor onlarda genel geçer bilgiler ile gönderiyorlar. Kanatlılardan anlayan uzman hekimleri tercih etmek en sağlıklısı.

Dediğim gibi geniş kafesine koyun hayvan sabah kafes akşam kutu yörüngesi şaşmış strese girmiş.Tüy yolma ölümden önceki son evre.Psikolojik olarak hayvan bitmiş durumda kısacası.Kafesine koyun 1-2 oyuncak alın ilgilenin.Her gün havuç-elma-ananas-roka gibi meyve-sebzeler vermeye çalışın kendini toparlayacaktır.İlginiz ve beslenme düzeni toparlamanıza yardımcı olacaktır.

Dediğim gibi geniş kafesine koyun hayvan sabah kafes akşam kutu yörüngesi şaşmış strese girmiş.Tüy yolma ölümden önceki son evre.Psikolojik olarak hayvan bitmiş durumda kısacası.Kafesine koyun 1-2 oyuncak alın ilgilenin.Her gün havuç-elma-ananas-roka gibi meyve-sebzeler vermeye çalışın kendini toparlayacaktır.İlginiz ve beslenme düzeni toparlamanıza yardımcı olacaktır.
Meyve filan yiyor zaten fakat sebzelere hiç bakmıyor bile, tahta oyuncakları vardı hepsini kırdı, kapıları kemirmeye başladı, bir ara kabloları kemiriyordu. Bu gif'teki hali sürekli olmuyor, akşamları daha sık yapıyor her gün yapmasada. Pelet yem aldık onu hiç yemedi, önerdiğiniz bir yem markası var mı?

versele laga prestige alabilirsiniz,içindeki çekirdekleri ayıklayın ama.

versele laga prestige alabilirsiniz,içindeki çekirdekleri ayıklayın ama.
Versele Laga Prestige Loro Parque var şuanda onu kullanıyorum ama çekirdek ve o beyaz çekirdek gibi şeyden başkasını yemiyor, aşırı yem seçiyor hayvan. Bir de çekirdeklerini ayıklayayım bakalım öyle alıştırmaya çalışayım.

cok mutsuz görünüyor kuş, ilgi ve sevgiye ihtiyacı var en başta

Geri