Karadeniz Pet

Taban malzemesi hakkında fikirlerinizi bekliyorum..

MeHeDe

Onursal Üye
Merhaba arkadaşlar,
Zeolit taban kumu kullanıyorum ancak değiştirme fikrim var farklı taban kumları granüller veya diğer taban malzemeleri hakkında fikir ve önerilerinizi bekliyorum

Mesela bu ürünleri kullanan var mı?
Nasıl? Tavsiye eder misiniz?

1- http://www.hobipet.com.tr/sanibird-kuslar-icin-kafes-taban-kumu-5lt

2- http://www.hobipet.com.tr/hobi-misir-granulu-kova-5kg

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zeoliti neden bırakıyorsunuz? Ben kullanıp da memnun kalmayan duymamıştım aslında.

Zeoliti neden bırakıyorsunuz? Ben kullanıp da memnun kalmayan duymamıştım aslında.
Memnun olmadığımdan değil hocam uzun zamandır zeolit kullanıyorum ancak farklı bir malzemeyi de denemek istedim o yüzden fikirlerinizi öğrenmek istedim

Eğer memnunsanız bence hiç değişiklik yapmayın. Kumu sık temizlemeniz gerekir, mısır granulunu hiç kullanmadım ama bana pek de kullanışlı gibi gelmiyor. Tabi kullananlara sormak lazım

Eğer memnunsanız bence hiç değişiklik yapmayın. Kumu sık temizlemeniz gerekir, mısır granulunu hiç kullanmadım ama bana pek de kullanışlı gibi gelmiyor. Tabi kullananlara sormak lazım
Fikir almak için sordum hocam bir kaç forumda kurtlanma yaptığını falan duydum mısır granülü için bakalım kullanan arkadaşlar ne cevaplar verecek

Fikir almak için sordum hocam bir kaç forumda kurtlanma yaptığını falan duydum mısır granülü için bakalım kullanan arkadaşlar ne cevaplar verecek

Ben demiştim kendine has bir kokusu var bu belkide beni rahatsız etti birde ben taban teli kullanıyorum ve belli kalınlıkta onu koyunca kuşlar sanki ona ulaşıyor gibi geldi çünkü yeri eseliyorlar

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben demiştim kendine has bir kokusu var bu belkide beni rahatsız etti birde ben taban teli kullanıyorum ve belli kalınlıkta onu koyunca kuşlar sanki ona ulaşıyor gibi geldi çünkü yeri eseliyorlar

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Hımm anladım teşekkür ederim istişare güzeldir fikir almayı severim

Kuş kumu kullandım tabana ama toz oluyor çok . Onun yerine Mısır granülü tavsiye ederim işlevsellik açısından

Kuş kumu kullandım tabana ama toz oluyor çok . Onun yerine Mısır granülü tavsiye ederim işlevsellik açısından
Hocam peki kurtlanma yada bakteri yapma durumu var mı ne diyorsun nemli kalıyor diyorlar

Mısır koçanını 3 haftadan fazla durmazsa hiçbir sıkıntı olmaz.

Talimatlara uygun kullanıldığı sürece üç üründe sorun çıkarmaz. Suyla teması engellerseniz zamanında değişirseniz. Kuşlar da hasta ve ishal değillerse hiç sorun olmaz. Üç hafta kullanılması önerilen malzeme üçay değişilmezse kurtlanır da böceklenir de.

Hocam peki kurtlanma yada bakteri yapma durumu var mı ne diyorsun nemli kalıyor diyorlar

Estağfirullah ne hocası
Mısır granülü 1 aya kadar dayanır . Fakat 1 aydan sonra zaten taban yem kabukları ve dışkıyla dolmaya başlıyor . Bundan sonra zaten sıkıntı yaşanması kuvvetle muhtemel

Estağfirullah ne hocası
Mısır granülü 1 aya kadar dayanır . Fakat 1 aydan sonra zaten taban yem kabukları ve dışkıyla dolmaya başlıyor . Bundan sonra zaten sıkıntı yaşanması kuvvetle muhtemel
Anladım teşekkür ederim

Talimatlara uygun kullanıldığı sürece üç üründe sorun çıkarmaz. Suyla teması engellerseniz zamanında değişirseniz. Kuşlar da hasta ve ishal değillerse hiç sorun olmaz. Üç hafta kullanılması önerilen malzeme üçay değişilmezse kurtlanır da böceklenir de.
Granülün kendisi nemli kaldığını okumuştum bir forumda daha önce mısır granülü yada sanibird markasını kullanmadım zeolit kullanıyorum

Zeoliti nereden temin ediyorsunuz hocam kanserojen olduğu yazıyor bazı yerlerde...

Zeoliti nereden temin ediyorsunuz hocam kanserojen olduğu yazıyor bazı yerlerde...
İnternet üzerinden alıyordum önceleri şimdi ise bulunduğum şehirde bir dostum getiriyor benim için ondan alıyorum

başka kullanan arkadaşlar varsa öneri tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum

Geri