Karadeniz Pet

Kafes Taban Malzemesi

• Konbuyu başlatan Üye silindi 33476
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 33476

Guest
Merhaba, kafes tabanı için çam paleti mi yoksa mısır granülü mü daha sağlıklı?

adrianın dedigi gibi tabana bir şey koymanıza gerek yok ızgaralı kafesi haftada 1 sirkeli su ile temizleyin yeterli.

Ben muhabbet kuşu beslerken kafes tabanına A4 kağıdı kullanıyordum.Bir pakette 500 adet 16 TL ve 1,5 sene gidiyordu.Şimdi sultan papağanı baktığım için kafes büyüdü A4 kağıdı küçük geliyor.Şu anda büyük sayfa resim kağıdı kullanıyorum.

Kafes tabanına bir şey koymuyorum, granül vs koyunca insana kirli görünmüyor ve temizlemeye üşeniyor... ızgaralı kafes tercih edin ve altına mümkünse bişey koymayın ki sürekli size temizlemek için iş çıksın ;)

Kafesilla dün kafes temizliği yaparken dışkı olan paletleri tek tek ayıkladım alt
Kafes tabanına bir şey koymuyorum, granül vs koyunca insana kirli görünmüyor ve temizlemeye üşeniyor... ızgaralı kafes tercih edin ve altına mümkünse bişey koymayın ki sürekli size temizlemek için iş çıksın ;)

Büyük boy bir kafes aldığım için kafesin altı ızgaralı değil haftada bir detaylı temizlik yaparken üzerinde dışkı olanları ayıklayıp kafes tabanını yıkayıp tekrar temiz olanları koyuyorum.

Ben mısır granülü kullanıyorum onuda yiyorlar, yada ağızlarında geveleyip atıyorlar tam olarak çözemedim, zararlımı yoksa faydalımı bilmiyorum ama beğendikleri kesin, +kafesi temiz gösteriyor 3 günde 1 ayıklayıp, düzeltip 1 avuç yenisini koyuyorum , kafes üretim kafesi alt ızgaralık yoktu sipariş ettim böylece ulaşmalarını engellerim diye düşünüyorum.

Geri