Karadeniz Pet

Tahta yuvalıgın bitlenmemesi icin ne yapılmalı.

Mbrk533

Paylaşımcı Üye
Kuslarım yuvalıklara girmedigi dönemde içine camsil şişesiyle sulandırılmıs camasır suyu sıkıyordum...Şimdi kuslarım yuvalıklara girmeye basladı...Camasır suyu zarar verir artık...Bitlenme olmaması icin ne yapmalıyım...Kuslarıma 1 er gün arayla 3 er damla wilmectin yaptım,onları saglama aldım ama yuvalıklar endişelendiriyor.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çamaşır suyu tahta yuvalıklara hiç bir zaman kullanılmaz.Çamaşır suyunu koklamaları bile zararlı.folluğu belli aralıklarla değiştirin.Tabii ki kuşları korkutmadan.Kafes içinde düzenli temizlik yaparsanız bit,pire gibi haşereler olmaz.Ben kafesimde ki plastik kısımları ve ekipmanlarını sıcak bulaşık deterjanlı suyla yıkıyorum.Sonra güzelce durluyorum.

Siyah çam talaşı kullan

Şuan piyasada kolay bulunan ilaçların bir çoğu biti ve yumurtasını hızlıca öldürmüyor. 10 gündür uğraşıyorum bitin kökünü ancak kazayabildim. Düzenli vilmectin ile ilaçlama, kafes e ve yuvalıklara bit tozu. İmkan varsa belli aralıkla ile kafesi sucak su ve çamaşır suyu ile yıkamak lazım. Bir kere geldimi temizlemek çok zor. Her yere yuöurtluyorlat ve nerede ise hergün yumurtadan çıkıyorlar. Bit olup olmadığını gece karanlıkta cep telefonu flash ile baktığında belli oluyor. Birde yoğun bitte karanlıkta kuşlar çok huzursuz ve devamlı hareket halinde sağa sola çarpıyorlar. Ben yavrulara zarar verir korkusu ile ilaçlamayı kestim ve bir anda patladı sıçaklardan dolayı. Kafesi yuvalığı nekadar temizlesende ilaçlamayı eksik etme.

Şuan piyasada kolay bulunan ilaçların bir çoğu biti ve yumurtasını hızlıca öldürmüyor. 10 gündür uğraşıyorum bitin kökünü ancak kazayabildim. Düzenli vilmectin ile ilaçlama, kafes e ve yuvalıklara bit tozu. İmkan varsa belli aralıkla ile kafesi sucak su ve çamaşır suyu ile yıkamak lazım. Bir kere geldimi temizlemek çok zor. Her yere yuöurtluyorlat ve nerede ise hergün yumurtadan çıkıyorlar. Bit olup olmadığını gece karanlıkta cep telefonu flash ile baktığında belli oluyor. Birde yoğun bitte karanlıkta kuşlar çok huzursuz ve devamlı hareket halinde sağa sola çarpıyorlar. Ben yavrulara zarar verir korkusu ile ilaçlamayı kestim ve bir anda patladı sıçaklardan dolayı. Kafesi yuvalığı nekadar temizlesende ilaçlamayı eksik etme.
Acaba wilmectini sulandırıp şişeye koysam belli aralıklarla yuvalıga sıksam etkisi olur mu...Kafesi zaten temizliyorum sürekli.

Acaba wilmectini sulandırıp şişeye koysam belli aralıklarla yuvalıga sıksam etkisi olur mu...Kafesi zaten temizliyorum sürekli.

Canhiper tozunu alıp yuvalık malzemesine az miktarda karıştırabilirsin, etkilidir. Başka forumlarda bir çay kaşığı sarımsak tozunu serptiklerini de okumuştum, ne kadar etkili olur bilemiyorum.

Vilmectin i sulandırıp ara sıra fısfıs yapsana olur ama ona güvenipte boşlama derim. Refarm ın propet 10 ul diye bir ürünü var 25 TL gibi bir fiyatı var onuda çok az tavaya ve yuva plastiğinin altına sıkabilirsin. Ben bit ile mücadelede çok faydasını gördüm tamamen yok etmiyor ama azaltıyor. İlla doğal bir yöntem istiyorsan okiliptus yağı ve kanteron yağı da biti uzaklaştırıyor ama ağır kokusu var çok az süt. Defne yaprağı ve okulipstus yaprağı yuva plastiğinin altında bitler uzaklaştırdığı söyleniyor. Kara caç talaşı da yuva içinde uzaklaştırıyor muş. Bence bit tozu al bir tane ve yavru varken her değiştirdiğinde tozu ekle. Vilmectin ide unutma ilaçlamayı.

Siz dediğim gibi siyah çam talaşı kullanın bir sıkıntı olmaz bit pire barındırmaz

Geri