Karadeniz Pet

Talaş

ERT21

Yeni Üye
Muhabbet kuşu için kemirgen talaşı kullansam olurmu ?

Tabiki de olur

Ben mısır granülü siparişi verdim daha sağlıklı dediler. Gelmesini bekliyorum kargoda

Kemirgen talaşı nedir ? Ne işe yarar ?
Çift kuşlarda yuvaya konulur talaş,mısır granülü gibi ürünler. Amacı yumurtaların ısını korumak ama en büyük kullanım sebebi kuluçkadaki dişi kuşun dışkısını ve yeni doğacak yavruların dışkısını su emici özelliği sayesinde emip hem ortamı biraz daha temiz tutuyor hemde yavruların ayağına dışkıların yapışmasını önleyip olası sorunları önlüyor.

Bu mısır granülünün 8 farklı boyu var. Yuvalıkta, taban için alınanlar kalın gelebilir.
Bir çok ilan ve yorum okudum ilk defa sizden duydum boyutların farklı olduğunu. Kimsede boyuttan bahsetmiyor bakalım bana gelen nasıl gelecek fotosunu yüklerim pazartesi günü gelirse

Çift kuşlarda yuvaya konulur talaş,mısır granülü gibi ürünler. Amacı yumurtaların ısını korumak ama en büyük kullanım sebebi kuluçkadaki dişi kuşun dışkısını ve yeni doğacak yavruların dışkısını su emici özelliği sayesinde emip hem ortamı biraz daha temiz tutuyor hemde yavruların ayağına dışkıların yapışmasını önleyip olası sorunları önlüyor.
Teşekkür ederim

Peki bu granülden veya talaştan alsak kafesin tabanına da dökebilir miyiz ?

Levent abi açıklamış ayrıca ek olarak çam peletide kullanabilirsiniz kafes tabanı için

Bunların her birini pet shopda bulabilirim sanırım
Talaşı bulabilirsin ama çam peleti ve mısır granülü her petshopta bulunmayabiliyor biraz dolanabilirsiniz. Petshoplarda fiyat yüksekse internette n11,gittigidiyor yada evcil hayvan malzemeleri satan sitelerde uygun fiyata bulabilirsin. Hatta ilk internetten fiyatlarına bak öyle petshopa git malum birçoğunun buldukları insanları yolma gibi bir huyları var

Son düzenleme:
Talaşı bulabilirsin ama çam peleti ve mısır granülü her petshopta bulunmayabiliyor biraz dolanabilirsiniz. Petshoplarda fiyat yüksekse internette n11,gittigidiyor yada evcil hayvan malzemeleri satan sitelerde uygun fiyata bulabilirsin. Hatta ilk internetten fiyatlarına bak öyle petshopa git malum birçoğunun buldukları insanları yolma gibi bir dertleri var
Teşekkür ederim hocam

Ürün geldi yuvalığa serdim. Boyutları nasıl bakarmısınız?

Ekli dosyalar

• 20190409_180226.jpg
    20190409_180226.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 16
Geri