Karadeniz Pet

Tatil girmeden eczaneden almam lazım gerekeni

cetu

Meraklı Üye
Kuşumun dışkı fotolarını paylaşıyorum. Önceki konularımda bahsettiğim gibi 4-5 gündür tek bacakta aksama kullanamama mevcut tünekte dursada. Dün gece de kustu beyaz sıvı balgamsı değil onunda resmini atıyorum dışkıda kusmukta yem yok. Ne ilaç vermeliyim ecz alayım acil yardım ederseniz sevinirim

Ekli dosyalar

• 0DC0A6BA-F113-4F04-A7A6-211AD82F6627.jpeg
    0DC0A6BA-F113-4F04-A7A6-211AD82F6627.jpeg
    237.8 KB · Görüntüleme: 47
  • E6548747-196A-49A4-A8C4-B35FAB059CBF.jpeg
    E6548747-196A-49A4-A8C4-B35FAB059CBF.jpeg
    428.7 KB · Görüntüleme: 32
  • 443AFA0F-4308-41CE-855A-BF549B033F9B.jpeg
    443AFA0F-4308-41CE-855A-BF549B033F9B.jpeg
    208 KB · Görüntüleme: 37
Yemekte yemiyor artık dışkı son hali atıyorum nasıl yemek yedirmeliyim şu aparat gübi elle besleme aleti dışında?? Kusmuğuda kokuyordu

Ekli dosyalar

• 9051F947-B090-467C-BA2A-B6EABDC7A470.jpeg
    9051F947-B090-467C-BA2A-B6EABDC7A470.jpeg
    174.8 KB · Görüntüleme: 42
Kuştan anlayan veterinere ulaşma imkanınız var mı? Tek bacak aksaması ve kusmuk-dışkı sorunları ciddi sonuçlara yol açabilir. Çok geç olmadan müdahale edin.

Kuştan anlayan veterinere ulaşma imkanınız var mı? Tek bacak aksaması ve kusmuk-dışkı sorunları ciddi sonuçlara yol açabilir. Çok geç olmadan müdahale edin.
İmkan yok, etmeye çalışıyorum ama bişey yapamıyorum tavsiyeleri bekliyorum besleme şırıngam yok şırınga var ancak hortum yok o şekilde ağzına sıvı mama versem boğarım diye korkuyorum sabahtan beri aç bişey yemiyor uyuyor devamlı nasıl beslicem bilmiyorum

İmkan yok, etmeye çalışıyorum ama bişey yapamıyorum tavsiyeleri bekliyorum besleme şırıngam yok şırınga var ancak hortum yok o şekilde ağzına sıvı mama versem boğarım diye korkuyorum sabahtan beri aç bişey yemiyor uyuyor devamlı nasıl beslicem bilmiyorum
Gidişat iyi değil gibi, internette bazı veterinerlerin numaraları oluyor, belki öyle destek sağlayan birini bulursunuz. Benim o kadar tecrübem olmadığı için, yardımcı olamıyorum :(. Umarım yardımcı olacak biri çıkar da geç olmadan kurtulur kuşunuz.

Yumurtanın sarısını suyla muhallebi kıvamına getirip çay kaşığıyla yedirmeye çalış. Aç kalması hiç iyi değil. Dal darın varsa ondan da ver .

Tüm gün kusma hareketi yaptı hiçbişey yemedi sadece sabah çıkardı diğerlerinde kusmadı ecz tek alabilceğim triflukandı aldım 1 ml neredeyse minnacık şırıngayla vermeye çalıştım aldı sanırım dediğiniz şekilde şırıngayla mama vermeyede çalıştım minnacık ondanda aldı gibi ama katiyen almıyor daha tabana indi orda uyuyor suluğa önce sirke koydum kaldırdım sonra sarımsak suyu kaldırdım suda içmedi hiç tüm gün

Tüm gün kusma hareketi yaptı hiçbişey yemedi sadece sabah çıkardı diğerlerinde kusmadı ecz tek alabilceğim triflukandı aldım 1 ml neredeyse minnacık şırıngayla vermeye çalıştım aldı sanırım dediğiniz şekilde şırıngayla mama vermeyede çalıştım minnacık ondanda aldı gibi ama katiyen almıyor daha tabana indi orda uyuyor suluğa önce sirke koydum kaldırdım sonra sarımsak suyu kaldırdım suda içmedi hiç tüm gün

Ekli dosyalar

• A68F5F6E-A205-4951-B7A1-9FC9A5A9A35D.jpeg
    A68F5F6E-A205-4951-B7A1-9FC9A5A9A35D.jpeg
    222.2 KB · Görüntüleme: 23
  • 4E407C7C-3C57-403C-A106-63AA40715596.jpeg
    4E407C7C-3C57-403C-A106-63AA40715596.jpeg
    287.5 KB · Görüntüleme: 26
Yem kutusuna yumurta maması yaptım yemedi yem koyunca içine doğru giriyor karştırıyor yer gibi uyuya kalıyordu sonra zaten tüm gün uyudu uyandırdıkça kusma hareekti yaptı

Verdim ama çok az zar zor. Tabanda hala, tek ayak yine parmaklar katlandı geriye doğru, ama baktım tabana koyduğum darıdan yemeye çalışıyor ilk bugün. Su nasıl vermeliyim yeremi koysam çay tabağıyla? Yoksa gerek yokmu? Az evel bir damla daha triflucan verdim. 2-3 damla yazıyordu ben toplasan 1 damla anca ağzına dökebildim bugün.

Verdim ama çok az zar zor. Tabanda hala, tek ayak yine parmaklar katlandı geriye doğru, ama baktım tabana koyduğum darıdan yemeye çalışıyor ilk bugün. Su nasıl vermeliyim yeremi koysam çay tabağıyla? Yoksa gerek yokmu? Az evel bir damla daha triflucan verdim. 2-3 damla yazıyordu ben toplasan 1 damla anca ağzına dökebildim bugün.
Suluğunu götür ağzına. Dal darı yemesi iyi. Aç kalırsa iyice bağışıklığı çöker.

Suluğunu götür ağzına. Dal darı yemesi iyi. Aç kalırsa iyice bağışıklığı çöker.
Yemiyor yani bi çıtır alıyor duruyor bi odaya koydum sessiz sıcak gece lambası var karanlık değil tabanda ordan oraya dolanıyo ama panik halinde mi normalmi çözemedim bi uyuyo bi dolanıyo ama yemiyo bişey yem kabına çıkıyor zar zor içine giriyor bakıyor çıkıyor ayağının durumuda bu

Ekli dosyalar

• FDF36F20-07E2-4F30-92B8-BA940DA39F02.jpeg
    FDF36F20-07E2-4F30-92B8-BA940DA39F02.jpeg
    317.5 KB · Görüntüleme: 30
Yemiyor yani bi çıtır alıyor duruyor bi odaya koydum sessiz sıcak gece lambası var karanlık değil tabanda ordan oraya dolanıyo ama panik halinde mi normalmi çözemedim bi uyuyo bi dolanıyo ama yemiyo bişey yem kabına çıkıyor zar zor içine giriyor bakıyor çıkıyor ayağının durumuda bu
Çok sıcaktan daha ziyade stabil bi sıcaklıkta olması lazım. Ortam ısı sı çok değişmesin. Yapabileceğin ilacını almasını ve aç kalmamasını sağlamak. Veterinere götürme şansın yok anladığım kadarıyla. Kusması durdumu bari ?

Suluğu taşıma faydasız kaçıyor tabanda bir oraya bir buraya
Çay tabağında ver diycem ama içine fln girerse bu haldeyken bir de ıslanması iyi olmaz. Suluğunu koy kafes tabanının köşe kısmına, devrilmeycek şekilde ordan içsin.

Çok sıcaktan daha ziyade stabil bi sıcaklıkta olması lazım. Ortam ısı sı çok değişmesin. Yapabileceğin ilacını almasını ve aç kalmamasını sağlamak. Veterinere götürme şansın yok anladığım kadarıyla. Kusması durdumu bari ?
Devamlı gidip gelip bakıyorum görmedim ilaçtan sonra bir iki kez kusma hareketi gördüm birşey çıkmadı yemiyorki zaten çıksın. Dışkıyı şimdi çektim bugün bir sabah dışkı foto aldım bir şimdi başka yapmadı zaten. Sabaha çıkarsa yumurta su yine denicem ilaçtan evelmi sonramı yapmalıyım?
bişey daha sorcam eşi vardı yanında erkek, 5 yada 6 gün oldu ayıralı ama dipdibelerdi onda birşey yok gibi şükür önleme amaçlı bulaşıcı birşeyse be yapılmalı? Triflucan için 15 te 1 suluğuna koyun bikaç damla diyorlar ilaç için, sağlam kuşa dokunma ihtimali varmı? Birde erkek olanı bugün tarttım 34 gr zayıfmı?

Ekli dosyalar

• 3DD8E644-89A4-4760-A6C1-9C841491C025.jpeg
    3DD8E644-89A4-4760-A6C1-9C841491C025.jpeg
    302.8 KB · Görüntüleme: 29
Geceden bu yana tabanlık(geç uyandım şimdi değiştim) biraz darı yemiş gibi. Mama hazırladım şırıngayla çok az verebildim ağzına. 1 damla da triflucan. Devam ediyorum elimden geldiğince..

Geri