Karadeniz Pet

Tropifit yem hakkında

TUNA YILDIZ

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,
Bugün tropifit marka kuş yemi aldım.
Yemin içerisinde boyalı ekmeğe benzer yuvarlak bişeyler var.
Sizce bunları ayıklayıp mı vereyim yoksa olduğu gibi versem bir problem olur mu ?

Yemin içerisindekiler; Sarı darı, kırmızı darı, kanarya yemi, kenevir tohumu, extrude buğday, siyah ayçekirdeği, keten tohumu, süt tozu ve yumurta unu varmış ne kadar doğrudur bilmem.

pmbb1q.jpg

PY11Xb.jpg

Yemin markasından çok tazeliği
çok daha önemli bide tabiki
kuşun beğenmesi
açık yemde hile çok olur
paketli yemdede tarihiyle
oynanır
kendin gözlemle taze ise kuş da beğeniyorsa
en güzel yem odur
benim tercihim versele laga

Ben ilk defa böyle yem ismi duyuyorum bilmediğim bişeyi kuşlara verme taraftarı değilim ben. Yeminde enteresan bi görüntüsü var çok iri sanki taneleri zarar verir mi vermez mi yer mi yemez mi yediklerini sindirebilir mi bilmiyorum ama bana pek sağlıklı gelmedi valla üretici arkadaşlar arasında kullanan varsa detaylı bilgi vericektir mutlaka

Aynen dediğiniz gibi bende iri olduklarını görünce bir de boyalı olduklarını zannettiğim için ayırayım dedim. Zaten 500gr lık bir paket almıştım ayıklayıp vereyim yemezse dışarı koyarım diğer kuşlar faydalansın.

O renkli olanlar ekmek olabilir tavsiye etmiyorum...

Gayet kaliteli bir yemdir. Heleki tavsiye edilen bonnie champion gibi markalardan daha kalitelidir. O renkli parçalar versele laga da bile var. Benim de hoşuma gitmiyor ama kuşlarda yemiyor zaten.

bazı markaların iki çeşiti olabiliyor biri ekmekli biri ekmeksiz belki bununda başka çeşidi vardır resimden gördündüğü kadarı ile güzele benziyor iri ve parlak

Son düzenleme:
Gayet kaliteli bir yemdir. Heleki tavsiye edilen bonnie champion gibi markalardan daha kalitelidir. O renkli parçalar versele laga da bile var. Benim de hoşuma gitmiyor ama kuşlarda yemiyor zaten.

ben versele laga alıyorum o boyalı ekmek gibi şeylerden yok zaten dediği,niz gibi olsada yemiyor kuşlar

Onları sırf ağırlık yapsın diye koyduklarını düşünüyorum. Bir paketten fazla kar etmezler ama seri üretimde kim bilir ne kadar kar ediyorlardır ekmek kırıntılarından. Zaten kuşlar yemiyor.

Geri