Karadeniz Pet

yem yemiyor

cagriiesen

Yeni Üye
dün sokakta 1.5 saat uğraşarak muhabbet kuşunu yakaladım ama çok korkmuştu sokakta eve geleli tam 1 gün olucak daha doğru düzgün yem yemedi kabuklara baktım kırılmış kabuk 20 30 tane var korkuyorum onun için göbek ve maydanozda yemiyor

Fotoğraf varmı ?
İyi denk gelmiş sokakta kalsa kesin ölürdü. Birkaç gün elinden geldikçe sıcak tutmaya çalış,azar azar zaten yem yiyormuş günden güne kendini toparlayacaktır eğerki bir hastalığı yoksa,elinde vitamin varsa suyuna vitamin ekle(ishal değilse),kuş tek başına farklı bir kafeste kalsın diğer kuşların yanına salma dışardan geldiğinden parazit,bit,yada hastalık olabilir gözlemlemek gerekiyor birkaçgün sonra düzeldikten sonra bit yoksa güzelce sirkeli su ile yıkadıktan sonra diğer kuşların arasına koyabilirsin.

Fotoğraf varmı ?
İyi denk gelmiş sokakta kalsa kesin ölürdü. Birkaç gün elinden geldikçe sıcak tutmaya çalış,azar azar zaten yem yiyormuş günden güne kendini toparlayacaktır eğerki bir hastalığı yoksa,elinde vitamin varsa suyuna vitamin ekle(ishal değilse),kuş tek başına farklı bir kafeste kalsın diğer kuşların yanına salma dışardan geldiğinden parazit,bit,yada hastalık olabilir gözlemlemek gerekiyor birkaçgün sonra düzeldikten sonra bit yoksa güzelce sirkeli su ile yıkadıktan sonra diğer kuşların arasına koyabilirsin.
Yoruma katılıyorum. Ek olarak şunu diyeyim banyo için banyoluk takın için ılık su koyun iki damla elma sirkesi damlatın o kadar. Kuş kendi kendine girip yıkasın. Siz müdahele etmeyin.

Bazı kuşlar inatla banyoluğa girmek istemiyorlar ne kadar uğraşırsan uğraş , eğer ki kendin kuşu tutup yıkamak istersen ya camsil kutusu gibi fısfıs yardımıyla kuşa ılık su püskürtün yada ne kadar doğru bilmiyorum ama kapağına delikler açtığınız şişe yardımıyla kuş yıkanabilir bebek yıkıyormuş misali ağıza,göze,burna dikkat edin.

Ortama alışınca yer merak etmeyin strese girmiştir geçmiş olsun

Geri