Karadeniz Pet

Tüy Dökme

cemre.yilmaz

Yeni Üye
herkese merhaba. kuşum yaklaşık olarak 2 ay önce tüy döktü gayet normal bir şekilde. Şu an tekrar dökmeye başladı ve bana biraz fazla geliyor açıkçası. Görüntü olarak bir problem gözükmüyor ama dışarı çıkıp bir yere tünediğinde çok fazla görüyorum. Bir defada küçük tüylerden en az 5-6 tane büyük tüylerden de günde 1-2 tane döküyor. Önceki dönemlerde bitter beak sprey kullanmıştım tekrar başlayayım mı ne dersiniz?

sağdaki iki tüy de dikkatimi çekiyor güçsüzleşmiş sanki bu arada bugün döktüğü büyük tüyler bunlar

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2021-01-09 at 19.39.22.jpeg
    WhatsApp Image 2021-01-09 at 19.39.22.jpeg
    169.8 KB · Görüntüleme: 4
B vitamini takviyeside yapabilirsiniz.Sitede kaliteli tavsiyeler mevcut.

Öncelikle merhaba,

Petshoplarda satılan avi vit miş, avidiarmış bit spreyimiş bu tür ürünlerin hiç pek işe yaramaz.
Kuşunuz hafta da 2,3 kez b vitamini takviyesi yapın. B vitamini olarak, beforvel, berovit, med tollyamin forte ya da versele lega mutavit kullanabilirsiniz. Ve de haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin.

İyi forumlar..

Öncelikle merhaba,

Petshoplarda satılan avi vit miş, avidiarmış bit spreyimiş bu tür ürünlerin hiç pek işe yaramaz.
Kuşunuz hafta da 2,3 kez b vitamini takviyesi yapın. B vitamini olarak, beforvel, berovit, med tollyamin forte ya da versele lega mutavit kullanabilirsiniz. Ve de haftada 3 kez 1 tatlı kaşığı kadar yulaf verin.

İyi forumlar..
peki bu vitamin eksikliğinden mi kaynaklanıyor dersiniz

peki bu vitamin eksikliğinden mi kaynaklanıyor dersiniz
Tekrar tekrar tüye girmesinin birçok nedeni var. Bunlar ortam ısısının değişken olması, yeminin içindeki yulaf oranının fazla olması, stres.