Karadeniz Pet

Kca

Paylaşımcı Üye
Merhaba sevgili site sakini arkadaşlarım. Benim kız geçenlerde tüy dökmüştü yenileri çıkmıştı şimdi yine 2 gündür efsane bir şekilde tüy dökmeye başladı. İstanbula geldik geleli 1 aya yakındır aman hasta olmasın diye hiç yıkanmadı ondan da olabilir mi diye düşünmeye başladım. bir yandan da yine 2 3 gündür dışkısı lekeli ve rengi kıvamı bir tuhaf. bu aralar kafesi kemirmeye başladı boyalarını falan kemiriyor resmen engellemeye çalışıyorum ama çok asabi. kalamar var ki en sevdiği sey ama onu kemirmiyor. dün suyuna yoğurt suyu eklemiştim sonradan baktım lekeli @umitFB hocama sordum o da sitraks almamı söyledi ama bulamadım haftasonu bir eczaneye gidebildim onlar da piyasadan kalktığını söyleyip onun yerine kontil verdi ama ümit hocam onu sakın verme diyince vermedim. enfeksiyon olduğunu düşündüm kendi çapımda çünkü yeşil lekeler bırakıyor. ama enfeksiyon için ne kullanmam gerekiyor bilmiyorum yakınlarda nöbetçi de yoktu sabah erken bulamam falan diye bugün enfeksiyona iyi gelir diye düşünüp sarımsaklı su yaptım verdim ama hiç su içtiğini görmedim yemeği bile benim zorumla yedi 2 3 kere ben de ellemedim uyuyor. ne yapmamı önerirsiniz? (baktım yemek yemeyince seviyor diye dal darı verdim onu yiyor sonra geri uyuyor)

Son düzenleme:
Bunlar 2 gün önceki fotoğraflar

Ekli dosyalar

• 20191005_131129.jpg
    20191005_131129.jpg
    913.6 KB · Görüntüleme: 35
  • 20191005_130931.jpg
    20191005_130931.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 38
  • 20191005_130902.jpg
    20191005_130902.jpg
    2.5 MB · Görüntüleme: 35
  • 20191005_130848.jpg
    20191005_130848.jpg
    840.9 KB · Görüntüleme: 35
Bunları da bugün çektim

Ekli dosyalar

• 20191008_095754.jpg
    20191008_095754.jpg
    940.1 KB · Görüntüleme: 36
  • 20191008_095734.jpg
    20191008_095734.jpg
    964.1 KB · Görüntüleme: 35
  • 20191008_095702.jpg
    20191008_095702.jpg
    896.1 KB · Görüntüleme: 37
Sen istanbula gelince check up yaptırmıcakmıydın :) Anadolu yakasında vardır kuş veterineri götür bi baktırsana. Komple bi tahlil yaptır. Mantar tahlili, bakteri tahlili, parazit tahlili ;)
Yakınlarda bulamadım ya bildiginiz yer varsa götüreyim olmazsa havalar da bozukya haftaiçi aracım olmuyo iyice hastalanir diye uzağa cesaret edemedim.

Maşaallah çok güzel bir kuş neden eş almayı düşünmüyorsunuzki? bence aşırı kızgınlıktan tüyt döküyor eğer herhangi bir hava değişimine maruz kalmadıysa. zaten şuan geçiş dönemindeyiz

Maşaallah çok güzel bir kuş neden eş almayı düşünmüyorsunuzki? bence aşırı kızgınlıktan tüyt döküyor eğer herhangi bir hava değişimine maruz kalmadıysa. zaten şuan geçiş dönemindeyiz
Çok teşekkür ederim aslında yakın zamanda düşünüyorum onun için de sizlerle irtibata geçeceğim 2.5 yaşında çünkü kendisi. Şehir değiştirdim Adana'dan İstanbula 20 gün oldu sanırım biraz strese de girdi evde kedi kopek vardı korktu baya yoğunluktan da ilgilenemiyorum çok fazla. Yılda bir kere aşırı yogun atlatiyor tüy dönemini ve hep benim ilgim azaldığında oluyor bu onu farkettim. Yeni kökleri çıktı zaten inşallah rahatça atlaticak. Veterinere de açıkçası durumu düzeltiyim hemen gotürcem neyle karşılaşacağımi bilmiyorum çünkü çok absürd rakamlar konuşuluyor. Araştırıyorum Yakınlarda neresi iyi diye. Bazı yerlere de goturuyorum ama boşa götürmüş oluyorum benden bile daha bilgisiz çıkıyorlar. Her veterinere goturdugumde de stres oluyor yoruluyor.
@Ahmet ASLAN cok tesekkur ederim, belki kizcaksiniz ama bu konuyu açtıktan sonra 2 gün yenileyerek sarımsaklı su yapıp verdim arkasına 1 gün probiotik 1 gün vitamin verdim dışkılar baya düzeldi. Enfeksiyon vardı diye düşündüm öyle olunca. Sizin yeriniz nerede?
@Hayvansever03 her zaman böyle değil dönem dönem böyle oluyor geçiyor sonra yine oluyor korkuyorum ben de bir şeyi var da ben geçti diye bir şey yapmıyorum daha kötüye gider mi diye.
@umitFB sonunda piyasada sitraks bulup getirttim dün aldım. Vereyim mi dediğin gibi 2 gün ?

Çok teşekkür ederim aslında yakın zamanda düşünüyorum onun için de sizlerle irtibata geçeceğim 2.5 yaşında çünkü kendisi. Şehir değiştirdim Adana'dan İstanbula 20 gün oldu sanırım biraz strese de girdi evde kedi kopek vardı korktu baya yoğunluktan da ilgilenemiyorum çok fazla. Yılda bir kere aşırı yogun atlatiyor tüy dönemini ve hep benim ilgim azaldığında oluyor bu onu farkettim. Yeni kökleri çıktı zaten inşallah rahatça atlaticak. Veterinere de açıkçası durumu düzeltiyim hemen gotürcem neyle karşılaşacağımi bilmiyorum çünkü çok absürd rakamlar konuşuluyor. Araştırıyorum Yakınlarda neresi iyi diye. Bazı yerlere de goturuyorum ama boşa götürmüş oluyorum benden bile daha bilgisiz çıkıyorlar. Her veterinere goturdugumde de stres oluyor yoruluyor.
@Ahmet ASLAN cok tesekkur ederim, belki kizcaksiniz ama bu konuyu açtıktan sonra 2 gün yenileyerek sarımsaklı su yapıp verdim arkasına 1 gün probiotik 1 gün vitamin verdim dışkılar baya düzeldi. Enfeksiyon vardı diye düşündüm öyle olunca. Sizin yeriniz nerede?
@Hayvansever03 her zaman böyle değil dönem dönem böyle oluyor geçiyor sonra yine oluyor korkuyorum ben de bir şeyi var da ben geçti diye bir şey yapmıyorum daha kötüye gider mi diye.
@umitFB sonunda piyasada sitraks bulup getirttim dün aldım. Vereyim mi dediğin gibi 2 gün ?
Sevindim iyi olmasına maşaallah inşaallah bundan sonra sorunsuz bir şekilde devam eder bence eş düşünün

• Beğen
Tepkiler: Kca
Geri