Karadeniz Pet

Uçamama sorunu

DiyaresTR

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar 1 yaşına yakın bir muhabbet kuşum var fakat uca.iyot nedeni nedir zayıfla
Teşekkür ederim

Benim kuşumunda uçmasında sorun var kanadının teki böyle yardımcı olur musunuz
e
gXEoNN.jpg

Bir tüyü eksik olsada uçar. Çok uzun süre uçamayacağı kafeste kapalı mı kaldı? Eğer öyleyse kanatlarına antrenman yaptırmak lazım. Salma da 2-3 hafta geçirmesi lazım. Ondan sonra da uçamıyorsa ilaç kullanmak gerekir.

Canlılar işte uçamayınca uçamıyor benimde bi tane kuşum önceden uçuyordu şimdi uçamıyor sanırsam kafeste kanadı tutulmuş yada incitmiş herhangi bi sorun yok ama uçamıyor hani iltifa kaybeder gibi :D yukarıdan aşağı doğru :) 6-7 ay olmuştur ve hala uçamıyor. Belki uçurdukça düzelir günlük 1-2 saat dışarda kalsın ve uçsun belki düzelir.

yanlış anlama olmasın :) Ben günde 1-2 saat uçurun derken 1-2 saat boyunda durmadan uçsun salık bıraksın uçsun saten 1-2 boyunca uçsa kuş ölür her türlü :D :D

14776617806741171488997.jpg
kafes böyle daha büyüğünü alıcam sizce. kafesten dolayimidir

Kafeste uzun süredir yaşıyorsa bu sonuç normal. Kafes düzeni ile ilgili benim youtube kanalımdaki videoyu izlemenizi öneriyorum. Oradaki 60x40x40 cm kafeslerden öneriyorum. Tünek ve diğer düzenleride orada açıkladım. Kafesin ortasında uçmaya engel hiçbir oyuncak önermiyorum.

Geri