Karadeniz Pet

Üretim hakkında fikir

evde üretim işi çok zor. yem ver, su ver ile üretim olmaz.

bunun hastalığı var v.s..

Evde üretim değil dükkan var hastalık felan anlıyoruz ishal soguk algınlığı tüydetken ne yapılması gerektiği sağolun yinede

eğer üretim hane kurmaktan bahsediyorsanız iş farklı. konu basligi üretim hakkında olunca algi da değişiyor.

üretimhane için yem işini cuval alacaksınız başka çareniz yok. genel de maaliyeti gerçekten fazla tutmaya başlar.
ısınma problemini almanız lazım.
ışık ve ses önemli.
çiftleri eşe atmadan önce [üretim sezonuna hazırlarken] karantina atına alip, bazı kürler yaparsınız ki sorunsuz bir üretim sezonu olsun.
üreticiden aldıgınız kuşlar için de kür uygulanmışmı öğrenin.
yuvalıklar için herkes kendi tercihini kullanıyor fakat bit, pire ve bakteri dalgalarından ötürü farklı yuvalık kullananlar oluyor. yuvalık içine ben pudralı kedi kumu ya da mısır granülü öneriyorum.

siz sormak istedikerinizi yazın, herkes yardımcı olur.

yem tercihi için de bir çok üretici toptancıdan alıyor ama 5-10 takıma kadar internetten alabilirsiniz. HOBİ bu sektorde iyi.

genelde yemleri kendimiz karıyoruz ama Bravo B302 gibi bir çok üreticinin kullandıgı yemler de var.

http://www.hobipet.com.tr/bravo-b-302-ekonomik-muhabbet-kusu-yemi-kova-5kg inceleyebilirsiniz.

eğer üretim hane kurmaktan bahsediyorsanız iş farklı. konu basligi üretim hakkında olunca algi da değişiyor.

üretimhane için yem işini cuval alacaksınız başka çareniz yok. genel de maaliyeti gerçekten fazla tutmaya başlar.
ışık ve ses önemli.
çiftleri eşe atmadan önce [üretim sezonuna hazırlarken] karantina atına alip, bazı kürler yaparsınız ki sorunsuz bir üretim sezonu olsun.
yuvalıklar için herkes kendi tercihini kullanıyor fakat bit, pire ve bakteri dalgalarından ötürü farklı yuvalık kullananlar oluyor. yuvalık içine ben pudralı kedi kumu ya da mısır granülü öneriyorum.

yem tercihi için de bir çok üretici toptancıdan alıyor ama 5-10 takıma kadar internetten alabilirsiniz. HOBİ bu sektorde iyi.

genelde yemleri kendimiz karıyoruz ama Bravo B302 gibi bir çok üreticinin kullandıgı yemler de var.

http://www.hobipet.com.tr/bravo-b-302-ekonomik-muhabbet-kusu-yemi-kova-5kg inceleyebilirsiniz.
Öncelikle üşenmeden bilgi kattıgınız için teşekkür ederim bende cok kaliteli hazır mama var 3günde Bi havucla nemlendirerek veriyorum kuşlara yavrulu yumurtalı ara hergün bu arada dükkam 25metrelare boş dükkan zaten yem olarak hobipetin kendi ürünlerinden mi tercih ediyim bazı üreticiler tozlu yemleri diyorlar

ışık ve ses önemli.

Ben kışın talaş yazın mısır granülü kullanıyorum normalde 15günde Bi elma sirkesi 10günde bir vitamin kalamar ve mineral blok hep var grit kum felan

Öncelikle üşenmeden bilgi kattıgınız için teşekkür ederim bende cok kaliteli hazır mama var 3günde Bi havucla nemlendirerek veriyorum kuşlara yavrulu yumurtalı ara hergün bu arada dükkam 25metrelare boş dükkan zaten yem olarak hobipetin kendi ürünlerinden mi tercih ediyim bazı üreticiler tozlu yemleri diyorlar

aydınlatma, havalandırma, ısıtma, temizlik sorunlarını aştığınızı farzediyorum. buralara aklınıza takılan oldukça sorarsınız.

Vitamin ,Yem ,Gaga taşları ,mirenal taşlar, Mama başlı başına farklı ve zamanla tecrübyle giderilecek konuları.

her ne kadar kedisi mütevazi bir insan olsa da @Ayhan OTÇUOĞLU bu sektör de gerçekten hem tecrübe ve bilgi birikimi aktaran ender insanlardan. Onun youtube kanalında da bir çok video mevcut. Grit kumu vs konuları ile ilgili.

yem konusunda da ayhan bey coğu üreticiye paralel, tecrübeli üreticiler gibi kum darı ve ak darıdan bahsediyor zira ekstra verilen mama v.s. durumu dengeliyor. 10 çift bile olsa bence hobi ürünleri YERLİ olduğu için muadillerine ekstra para vermenize gerek yok. Ben şahsen hobinin ürünlerinden uzun süre memnun kaldım. Üretici bir arkadaşımdan karma yem olarak alıyorum.

Mısır granülü yaz-kış fix kullanılacak bir ürün. Elma sirkesi de dozajında kullanıldığı zaman antibakteriyel özelliği ile çok önemli bir ürün.
Nekton vitaminleri çok iyi daha iyi ürünler de var fakat ben yine HOBİ ürünlerini kullanıyorum fiyatları da gayet makul.

Kür v.s. gibi durumar için de ayhan abinin youtube kanali gerçekten doyurucu. burada ne yazsak ayhan abi zaten cevaplamış.