Karadeniz Pet

Üretim için Kafes düzeni

ibrahim_var

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar yaklaşık 4-5 aydır bu çiftlere sahibim, bu şekilde çift halinde aldım ne yaptımsa şimdiye kadar bi sonuç alamadım, bu arada da sizler sayesine her gün bi şey daha öğreniyorum öğrendiklerimden anladığım hala çok bilgisizim
iki fotoğraf paylaşacağım sizce hangisi daha uygun yaklaşık bir aydır kısa tünekli olan şekilde kafesim
2018-02-08 009.JPG
2018-02-08 010.JPG

İki şeklide tasvip etmiyorum. Kuşlar çokhareketsiz kalıp zamanla yağlanacaktır bile. Kuşlarda iri görünüyor. Kafesin daha geniş olup yuvalık yakınına ve yemlik yakınına birer tahta tünekle konması daha iyi olur. Tek tünek kullanan üreticiler genelde salmadan hazır olan kuşları atar kuşlar çiftleşir yavruya bakar ve tekrar salmaya salarlar ama ev üretiminde tek tünek kuşları zamanla hantallaştırıp yağlandıracaktır.

İki şeklide tasvip etmiyorum. Kuşlar çokhareketsiz kalıp zamanla yağlanacaktır bile. Kuşlarda iri görünüyor. Kafesin daha geniş olup yuvalık yakınına ve yemlik yakınına birer tahta tünekle konması daha iyi olur. Tek tünek kullanan üreticiler genelde salmadan hazır olan kuşları atar kuşlar çiftleşir yavruya bakar ve tekrar salmaya salarlar ama ev üretiminde tek tünek kuşları zamanla hantallaştırıp yağlandıracaktır.
Madem konu açılmış bende kafes düzenimi paylaşayım.Sizce olmuş mu?
1.jpg

45 gün oldu eşe atalı.İkisi de kızgın. Fakat dişinin yuvalığa hiç ilgisi yok.Anlaşma çok iyi.

Kuşlar bu kafese alıştılar diye başka kafese geçmedim, sonradan hediye gelen Hagen s01 kafesim var buna nispeten daha büyük gibi
yavruların gelmesini bekliyordum beklemesem mi acaba

Kuşlar bu kafese alıştılar diye başka kafese geçmedim, sonradan hediye gelen Hagen s01 kafesim var buna nispeten daha büyük gibi
yavruların gelmesini bekliyordum beklemesem mi acaba
Kafes değişimi tüm süreci tekrar başlatacaktır 2. Fotodaki gibi bir düzen ilave bir tünekle bu kuluçka işinizi görür . Bir dahaki kuluçkaya da öbür kafesinize alırsınız

Merhaba, paralel iki tünek daha evvel denemiştim, Kafesim küçük olduğundan kuşlarımda biraz iri olduğundan iki tünek arası ya çok kısa yada tellere çok yakın olmuştu :(
tek tüneği yukarıda ortada koyduğumda ise bu seferde hiç kanat çırpmadan sadece zıplayarak işlerini hallediyorlar
bu şekilde tünek dar kanat çırpma var
tek tünek yuvalıktan yemliğe olan şekilde ise tünek uzun ama hareket yok
tercih yapamadım bıraktım en son bu şekilde

Son düzenleme:
Madem konu açılmış bende kafes düzenimi paylaşayım.Sizce olmuş mu?Ekli dosyayı görüntüle 20015
60x35 en ideal üretim kafesi bence. Kafes düzenide çok iyi olmuş. Dilersen yuvalığı diğer tarafa koyup tüneği yuvalık önündeki küçük tüneme yerine daha yakın olacak şekilde yerleştirebilirsin. Tek tünek yapmaya hiç gerek yok. Mesele tünek meselesi değil kuşlar kızışığ hazırda olduklarında yuvalıkla ilgilenmeye başlayacaktır. Kafesi yüksekçe bir yere koyup çok fazla kuşlarla ilgilenme. Ev ortamında tek çiftten yavru almakta kısmen zor olabiliyor ara sıra youtube dan kızıştırıcı videolar dinletebilirsin.

Merhaba, paralel iki tünek daha evvel denemiştim, Kafesim küçük olduğundan kuşlarımda biraz iri olduğundan iki tünek arası ya çok kısa yada tellere çok yakın olmuştu :(
tek tüneği yukarıda ortada koyduğumda ise bu seferde hiç kanat çırpmadan sadece zıplayarak işlerini hallediyorlar
bu şekilde tünek dar kanat çırpma var
tek tünek yuvalıktan yemliğe olan şekilde ise tünek uzun ama hareket yok
tercih yapamadım bıraktım en son bu şekilde

kafesin boyutları belli zaten 60" altinda ucmasını bekleme. çift tünek yapmamızın nedeni, erkek zamanla tünekten tünege atlaarak kur yapacak. kafes zaten derinlemesine olarak farklı. asagidan tünege ucması tam ayri dert.

eğer daha rahat bir ortam istiyorsanız eğer, 60" çifthanelerden alacaksınız.

hem uçabilecek, hem kur yapabilecek. toplam da yine 2 tünek..

20180212_195318.jpg
20180212_195021.jpg

Benim kafesim nasıl uygun mu?Üretim için değil.

neden bence iki tane kuş için uygun her şeyden de iki tane var 2 aydır bu kafesi kullanıyorum ve sorunum yok aslında yukarda tutmak için askılığıda var sorun nerde?

sizce uygunsa bize sormanıza gerek yok :)
askılık tamemen yanlış.

Galatasaray maçından sonra uzunca nedenlerini yazarım.

Merhaba, hediye gelen kafesimin son düzeni bu şekilde.
Yorumlarınızla desteklerseniz sevinirim
Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• AFDB8B07-969F-41DC-885E-2DF3227CB5DE.jpeg
    AFDB8B07-969F-41DC-885E-2DF3227CB5DE.jpeg
    2.4 MB · Görüntüleme: 237