Karadeniz Pet

üretim için kafes düzeni

serkann29

Meraklı Üye
arkadaşlar kafes düzeni için tek tünek önerdiler ancak yemini yemlikten yiyebilse bile suya erişimi çok zor oluyor, taktığım tüneğin telleri enine olduğu için tüneğin yanına suluk girmiyor mecbur oraya taktım sizce ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_0930.JPG
    IMG_0930.JPG
    2.4 MB · Görüntüleme: 91
arkadaşlar kafes düzeni için tek tünek önerdiler ancak yemini yemlikten yiyebilse bile suya erişimi çok zor oluyor, taktığım tüneğin telleri enine olduğu için tüneğin yanına suluk girmiyor mecbur oraya taktım sizce ne yapmalıyım
yatay ağızlı suluklar var onları öneriyoruz sizdeki bu suluklar kanarya-finch türleri için kullanılır mümkünse o suluklardan alın örnek resmini bırakıyorum

JPM008868_1.jpg

o suluklar derin olmadığından kuşlar gagaları ile rahat içimiyor dediler.
acaba aşağı 2. tünek taksam hem yem hem su içer ama üretim için olumsuz etki edermi acaba yada şuanki yerinden içermi acaba

o suluklar derin olmadığından kuşlar gagaları ile rahat içimiyor dediler.
acaba aşağı 2. tünek taksam hem yem hem su içer ama üretim için olumsuz etki edermi acaba yada şuanki yerinden içermi acaba
siz bilirsiniz ben hep size resmini attığım sulukları kullanıyorum eğer 2. tünek takacaksanız şuan olanı yuvalığa yaklaştırıp diğerini de biraz daha aşağıda olacak şekilde suluğa yakın yere koyun yemlikte zaten tünek var ön tarafında

sanırım yatay ağızlı suluğuda bi denemem gerekicek

o suluğun önüne de bir tünek tak. Bu suluğuda kullanabilirsiniz sıkıntı olmaz. tek tünek takacaksanız bu şekilde değil yuvaya dik şekilde takmalısınız yani suluğun üstündeki tellere takmalısınız