Karadeniz Pet

Üretimhane kurmak

Alidgn23

Meraklı Üye
3 katli dairemin bahçesinde 1 odunluk var isi yalıtım elektrik vs herşeyini yapmayi düşünüyorum ustalarla anlaştım herşeyi 1130 tl ye mal oluyor kafesler hariç tabi. Kendi kuşlarımda var 4 cift arkadaslarinda var 12 cift oluyor. Kira derdim yok gözümün önündeler. 30 cift kuşla bu işe girsem kar edermiyim bilgi almak istiyorum bana ayda nekadar bırakır. Teşekkürler

Tam verim alabildigin 30 takim kusla para kazanirsin ama o 30 takim kusun oturmasi 3 ay minimum. en iyi verimi o ortamda dogmus olan yavrulardan alirsin buda en iyi ihtimal 8 ay. 1 yilin sonunda hem takim hem yavru satabilir duruma gelirsin cok rahat. tek skntı kime satacaksin toptan petshoplara falan satarsan şaka parasına aliyorlar yaridan fazla duser kazanacagin para.

Kurmaya kur tabi. Para kazanması 1 yılı, işi öğrenmesi 2 yılı geçer. Odunluğa fare girer dolayısıyla akla gelmedik hastalıklar yapar. Fare tedbiri alman lazım. Orayı ısıtman, havalandırman ve ışıklandırman da lazım . 30 çifti farklı bir ortamda bir araya getirince tekrardan hepsini ilaçlaman full karantina da uygulaman lazım. Hayırlı üretimler.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Zaten kuşlarım tepeli perçemli rainbow olarak yavruluktan bendeler 4 takim şuan onlarla 1 yil boyunca yavru üretip sonra üretime geçmeyi düşünüyorum internet satışı bazında. Bide bizim yerimiz kira yok sicak isik var pencere var iyi bir yalitim ve kapatmayla süper bi yer olur bence