Karadeniz Pet

üst solunum yolu enfeksiyonu

Dilara Şimşek

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 2 aydır arada dakika farkı bile olmadan hapşırıyor. Kusacakmış gibi aşağı yukarı kafasını sallayıp kusuyor. Cereyanda bırakmadım. Bulunduğu odaya oda parfümü vs. sıkmadım. Multivitaminlerle iyileşmedi. Astım ilacı kullandım iyileşmedi. İkisini beraber kullandım yibe iyileşmedi. İnlemeleri başladı nefes alırken vik vik sesler çıkarıyor yardımcı olun nolur. Yemesi normal iştahtan kesilmedi hiç. Dışarı saldığımda da neşesi yerinde. Ama atak gibi geliyor o kusma zamanlar çok daralıyor fark ediyorum. Yardım edin ne yapabilirim

Ben aviastim kullandım 8 gun gibi bir sure sulukları akşamdan aldim sabah koydum kana kana içti aviastimli suyu. Bu arada oda sıcaklığını sabit tutmaya calıştım hic dışarı çıkarmadım. Günlük olarak kafesini temizledim sirkeli kolanyalı su ile kafesi günlük silmeye çalıştım, tedavi bitince havuç ve suyuna vitamin takviyesi yaptim. Daha sonra yutkunmalar arttı 4-5 gün kekik cayı verdim. Su anda da mantar sanırım krem süreceğim. Aviastim ise yaramadiysa youtube da bir video var şuan bulamadım ama youtube' bakın bir isterseniz.

Ben aviastim kullandım 8 gun gibi bir sure sulukları akşamdan aldim sabah koydum kana kana içti aviastimli suyu. Bu arada oda sıcaklığını sabit tutmaya calıştım hic dışarı çıkarmadım. Günlük olarak kafesini temizledim sirkeli kolanyalı su ile kafesi günlük silmeye çalıştım, tedavi bitince havuç ve suyuna vitamin takviyesi yaptim. Daha sonra yutkunmalar arttı 4-5 gün kekik cayı verdim. Su anda da mantar sanırım krem süreceğim. Aviastim ise yaramadiysa youtube da bir video var şuan bulamadım ama youtube' bakın bir isterseniz.

Suluğu akşam çıkarıp sabah ilaçlı suyu mu vereyim? Oda sıcaklığında sabit zaten ama dışarı çıkarmamazlık yaparsam kıyameti koparıyor durmuyo kafeste. Şu an ilaçlı suyu takılı havuç var kafesinde de onu da yiyor

Ben suluğu akşam 11 gibi alıp sabah 10 da da ilaçlı su koyuyordum. İlacı verdiğim süre içerisinde meyve vermedim ilaç vermeyi bıraktıktan sonra verdim meyvesini.

XMPk0k.jpg
[/url][/IMG] Dışkısı normal dışkısında değişme yok

Dışkı fotoğrafını görüntüleyemiyorum, kuş dış görünüş olarak normal duruyor.

Geri