Karadeniz Pet

Uyku sorunu.

Ysemn

Meraklı Üye
Boncuğum kapı kollarında durmayı çok seviyor. Yemesi normal yaramazlığı normal ne zaman bir iş yapıyor olsam kapı koluna gidiyor ve bir süre seslenmeyince ya da elime almadığım da her baktığım da kapı kolunda uyuyor. Çok uyuması normal mi.

Boncuğum kapı kollarında durmayı çok seviyor. Yemesi normal yaramazlığı normal ne zaman bir iş yapıyor olsam kapı koluna gidiyor ve bir süre seslenmeyince ya da elime almadığım da her baktığım da kapı kolunda uyuyor. Çok uyuması normal mi.
Kuşunuzu günde kaç defa salıyorsunuz ? Saldığınız zaman ne kadar süre dışarda kalıyor ? Muhabbet kuşları yüksek yerlere konarlar ,yüksek yerlerde kendilerini güvende hissederler.Kuşlar erken yatar erken kalkarlar.Gündüzleri de ufak bir şekerleme yapabilirler bu normaldir ama bütün gün keyifsiz ,durgun ise bir sıkıntı var demektir.Kapı kolu kuşların durması için güvenli bir yer değil gün içinde temas ediyoruz sürekli hijyenik değil hem de insanız ani bir şey olur Allah korusun kapıyı açıp kapatırken kuşcağız sıkışabilir evin içinde ona oyun alanı yapabilirsiniz .Mesela benim odamda dolap var üstüne kullanmağımız bir hasırdan ekmeklik var orayı çok seviyor oraya konuyor sürekli😁😅😅😅

Kuşunuzu günde kaç defa salıyorsunuz ? Saldığınız zaman ne kadar süre dışarda kalıyor ? Muhabbet kuşları yüksek yerlere konarlar ,yüksek yerlerde kendilerini güvende hissederler.Kuşlar erken yatar erken kalkarlar.Gündüzleri de ufak bir şekerleme cuyoryapabilirler bu normaldir ama bütün gün keyifsiz ,durgun ise bir sıkıntı var demektir.Kapı kolu kuşların durması için güvenli bir yer değil gün içinde temas ediyoruz sürekli hijyenik değil hem de insanız ani bir şey olur Allah korusun kapıyı açıp kapatırken kuşcağız sıkışabilir evin içinde ona oyun alanı yapabilirsiniz .Mesela benim odamda dolap var üstüne kullanmağımız bir hasırdan ekmeklik var orayı çok seviyor oraya konuyor sürekli😁😅😅😅
Boncuğum kafese geceden geceye kullanıyor hep dışarıda evin tüm kapıları açık istediği yere ucuyor. Yemini ve suyunu dolap var onun üzerinde yer içer. Kapı kolları gümüş olduğu için kendini orada görüyor onun için orada diye düşünüyorum. Gece en geç kafese 23.00 da koyuyorum. Tabii o saatte hemen uyumuyor. Evde tek başıma olduğum için kapıya sıkışma gibi bir durumu söz konusu değil çok dikkat ediyorum. Kapılara çok temas etmiyorum doğalgaz yandığında ötürü. Bugün biraz durgunluğu var ama dışkısı normal vücut sıcaklığı normal hava burada bugün gece gibi karanlık hani ben bile uyku halindeyim. Boncuğumun da normaldir diye düşünüyorum

Boncuğum kafese geceden geceye kullanıyor hep dışarıda evin tüm kapıları açık istediği yere ucuyor. Yemini ve suyunu dolap var onun üzerinde yer içer. Kapı kolları gümüş olduğu için kendini orada görüyor onun için orada diye düşünüyorum. Gece en geç kafese 23.00 da koyuyorum. Tabii o saatte hemen uyumuyor. Evde tek başıma olduğum için kapıya sıkışma gibi bir durumu söz konusu değil çok dikkat ediyorum. Kapılara çok temas etmiyorum doğalgaz yandığında ötürü. Bugün biraz durgunluğu var ama dışkısı normal vücut sıcaklığı normal hava burada bugün gece gibi karanlık hani ben bile uyku halindeyim. Boncuğumun da normaldir diye düşünüyorum
Kuşunuz sürekli dışarda olması doğru değil .Sabah öğlen arası 1 ,1 buçuk saat salın öğlen vakti kafesinde dursun dinlensin yemini yesin ,öğleden sonra ikindi vakti 1 saat yine uçsun akşam vakti mutlaka kafesinde bulunmalı,kuşlar erken yatar erken kalkarlar.Akşam vakti kuş uyku moduna geçmeli ,uykusunu alan kuş sağlıklı, mutlu kuştur.Benim de kuşum evcil kafesinde de vakit geçiriyor geçirmeli .Allah korusun bir şey olur kuş kaçar kafesini görür gelebilir kafesini de sevdirmek gerek .

Kafese koyduğum zaman kendini vuruyor yere atıyor. Belki inanmayacaksınız üst demirleri başıyla açarak içinden çıkıyor. Kafeste tutamıyorum. Dinlenmesine dinleniyor. Yeme içme sıkıntısı yok. Akşamlar koyuyorum kafes üstünü örterek sabahları sabah 6 olduğu zaman saat ayakta gözlemliyorum hani inşallah bir şeyi yoktur

Kafese koyduğum zaman kendini vuruyor yere atıyor. Belki inanmayacaksınız üst demirleri başıyla açarak içinden çıkıyor. Kafeste tutamıyorum. Dinlenmesine dinleniyor. Yeme içme sıkıntısı yok. Akşamlar koyuyorum kafes üstünü örterek sabahları sabah 6 olduğu zaman saat ayakta gözlemliyorum hani inşallah bir şeyi yoktur
Kafesi sevmesini sağlasanız iyi olur, oyuncaklar olabilir ya da bir eş ..sonuçta insanız ya ani işlerimiz oluyor bütün gün evdemisiniz bir de ne kadar yem yiyor dışkıları kontrol etmek kafes içinde daha kolay oluyor .Benim 2 tane kuşum var erkek kuşum daha bir özgür ruhlu 😅 ona kalsa hep dışarda kalmak ister evcil ama içeri gireceğini anlayınca canım çok tatlısın diyor 😁😅 bende onu tahta tünekle alıyorum içeri biraz zor oluyor ama oluyor

Ne oyuncaklar yiyecekler aldım. Kafese küçük sevmiyordur diye büyük kafes aldım bana mısın demedi online çalıştığım için tüm gün evdeyim kontrolleri düzenli yapıyorum o konuda hiç bir sıkıntımız yok. Sabaha göre şuan daha canlı ve hareketli tahta tüneklerimizde var evin içerisine o göre tasarladım koydum ama onlarıda kabul etmiyor sevdiğimiz şeyler masa üstünde yemek içmek halının üstünde koşu yarışı yapmak. Kulaklık kemirmek musluk borularında hareketler yapmak taklalar atmak kapı kollarında kendini izleyip uyumak çok yaramaz ve çok zeki bir boncuğum var. İstemediği bir şey yok avazı çıktığı kadar ötüyor.

Ne oyuncaklar yiyecekler aldım. Kafese küçük sevmiyordur diye büyük kafes aldım bana mısın demedi online çalıştığım için tüm gün evdeyim kontrolleri düzenli yapıyorum o konuda hiç bir sıkıntımız yok. Sabaha göre şuan daha canlı ve hareketli tahta tüneklerimizde var evin içerisine o göre tasarladım koydum ama onlarıda kabul etmiyor sevdiğimiz şeyler masa üstünde yemek içmek halının üstünde koşu yarışı yapmak. Kulaklık kemirmek musluk borularında hareketler yapmak taklalar atmak kapı kollarında kendini izleyip uyumak çok yaramaz ve çok zeki bir boncuğum var. İstemediği bir şey yok avazı çıktığı kadar ötüyor.
Anlıyorum sizi ama malesef böyle olmaz..Kafese alıştırmanız lazım Kuşların metobolizması zaten hızlı sürekli dışarda hareket halindeyse kilo ne alır ne verir gibime geliyor ,bu arada Allah yardımcınız olsun ben 1 -1 buçuk saat salıyorum kaç tane dışkı temizliyorum sizi düşünemiyorum 😅😅 sakın yanlış anlaşılmasın gülü seven dikenine katlanır şikayet ettiğimden değil .Benim size tavsiyem tekrar söylüyorum kafese alıştırmak. bütün gün dışarda olmaz ,hadi diyelim yem yemesini içmesini hallettin başka odaya gitseniz sıkıntı yemek yeseniz yanında sıkıntı yani evde olsanız bile sürekli oturup onu izliyor musunuz hep aynı yerlere konuyor diye de güvenmeyin bence 1 yıldır kuşum aynı oda içinde uçuyor ilk kez halıya indiğini gördüm birkaç değişik yerlere konuyor.kahve içsen Allah korusun içine düşebilir.tüy dönemleri oluyor mesela tüy döküyorlar 😁 ben dışarda kuşlarıma dal darısı verebiliyorum sadece meyve sebzeyi kafeste yemeyi tercih ediyorlar. Siz bilirsiniz bilgim dahilinde şahsi fikrim budur ...

Valla günde 5 kere evi pas paslıyorum hiç zoruma gitmiyor. Yemek yerken neleri yiyip yemedikleri konusuna hakim oldum o yüzden dikkat ediyorum yemek yerken. Her yere beraber gidiyoruz elimizi yüzümüzü omuzumda duruyor yıkıyorum bana her şey oldu resmen. Yanımdan ayırmiyorum şimdi tüm evin eleklerini değiştireceğim boncuğum için. Meyve sebzeyi tahtamiz var onun üzerine koyuyorum orada yiyor

Valla günde 5 kere evi pas paslıyorum hiç zoruma gitmiyor. Yemek yerken neleri yiyip yemedikleri konusuna hakim oldum o yüzden dikkat ediyorum yemek yerken. Her yere beraber gidiyoruz elimizi yüzümüzü omuzumda duruyor yıkıyorum bana her şey oldu resmen. Yanımdan ayırmiyorum şimdi tüm evin eleklerini değiştireceğim boncuğum için. Meyve sebzeyi tahtamiz var onun üzerine koyuyorum orada yiyor
Aynı durumdayız🤣🤣

Mutluyum ben şikayetçi değilim. Birde yeni konu açmak istemiyorum. Çok yem yiyor normal mi çok hareketli

Mutluyum ben şikayetçi değilim. Birde yeni konu açmak istemiyorum. Çok yem yiyor normal mi çok hareketli
Siz mutluysanız kuşunuz mutluysa problem yoktur.dediğim gibi metabolizmaları çok hızlı ev içinde salık iken hareket halinde olduğu için enerjiye ihtiyaç duyar yemesi normaldir.

Geri