Karadeniz Pet

uzun süreli hastalık

kurnaz16

Yeni Üye
Merhaba, kusu (mavi olan) yaklasik 1 sene once aldim, aldigimdan beri bi problemi var ama bir turlu cozemiyoruz. Aldigimdan beri kakasi tuylerine yapisiyor(cogu zaman), poposunun cevresindeki tuyler baya acildi. Onun haricinde arada bir kusuyor, yemlerin beyaz halini kusuyor, butun butun. Kustugunda bu kafasinin kenarlari da islaniyor, kendini kabartip hareket etmiyor. Cogu zaman kabarik ve hareketsiz. Soyle bisi fark ettim acken cok hareketli ve enerjik. Poposuna yapisan kaka genelde koyu yesile yakin bi renk oluyor. Her ne rahatsizligi varsa benim diger kusuma hic bulastirmadi. Kaliteli paket yem aldim, kum aldim, suyunu sık sık degistiriyorum, meyve veriyorum, kafesini sık sık temizliyorum, suyuna elma sirkesi kattim. Diskisinin fotografini paylasiyorum isaretlediklerim onun buyuk ihtimalle.
IMAG0469~3.jpg
IMAG0473_5-min.jpg
IMAG0474~2.jpg

Son düzenleme:
Herhangi bir çözüm buldunuz mu? Galiba aynı duruma sahibiz.

Ne yazik ki bulamadim, 1 ay once öldu. Mantar ve ic parazit icin ilac kullandim ama bi sey degismedi.

Ne yazik ki bulamadim, 1 ay once öldu. Mantar ve ic parazit icin ilac kullandim ama bi sey degismedi.
Hocam kustugunda kafası ıslaniyor demişsiniz.Bu salyali kusuyor olabilir.Salyalı kusmasi da normal değil.Kuşunuzu parmağiniza alip ağzini bi koklar misiniz?Çok kötü koku var mı dışkisıda cok kötu kokuyor mu?

Hocam kustugunda kafası ıslaniyor demişsiniz.Bu salyali kusuyor olabilir.Salyalı kusmasi da normal değil.Kuşunuzu parmağiniza alip ağzini bi koklar misiniz?Çok kötü koku var mı dışkisıda cok kötu kokuyor mu?
Arkadaşın kuşu ölmüş. Yazılanları takip ederseniz daha iyi olur.

Geri