Karadeniz Pet

Uzun süreli ishal

berry2s

Yeni Üye
Herkese merhabalar, 5 yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Kendisi 2-3 hafta gibi bir süredir tuhaf dışkılıyordu. Bir bakıyordum dışkısı hafif sulu bir bakıyordum dışkısı normal. Bugün iyice sulu bir durumda görmüş oldum. Hareketlerinde hiçbir değişiklik yok, hala çok enerjik, oynuyor, konuşuyor, yiyor, içiyor ama dışkısı neden böyle olmaya başladı anlayamıyorum. Bunun nedeni nedir acaba? Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olabilecek olan var mıdır?

Ekli dosyalar

• dışkı.jpg
    dışkı.jpg
    184.4 KB · Görüntüleme: 18
Sindirim sorunu için probiyotik dururken neden antibiyotik verilir çözmüş değilim.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyup güncel dışkı fotoğraflarını paylaşın bakalım.
Şu konuyu dün açtım, oradan inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde devam ediyor dışkılar. Özellikle geceleri çok sıvı oluyor peçete epey ıslanıyor.

Şu konuyu dün açtım, oradan inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde devam ediyor dışkılar. Özellikle geceleri çok sıvı oluyor peçete epey ıslanıyor.
Dışkıları çok kötü değil sıvı kaybı için önce elektrolit takviyesi ardından probiyotik takviyesi ile toparlayacağını düşünüyorum.

Dışkıları çok kötü değil sıvı kaybı için önce elektrolit takviyesi ardından probiyotik takviyesi ile toparlayacağını düşünüyorum.
Yok elektrolit takviyesi denedim olmuyor. Evde yaptım olmadı, ge oral buldum kullandım gene olmadı. Probiyotik de verdim kaç defa iki farklı marka ama düzelmedi. En son veterinere götürdüm antibiyotik verdi. Değişme olmazsa yeni konu açarım.

Geri