Karadeniz Pet

Versele Laga mı, Gardenmix mi, Vitakraft mı?

eucagan

Meraklı Üye
merhabalar, 2 kuşum var ve kuşlarımdan bir tanesi uzun süredir ishal bir türlü geçiremedim. hocamla görüştüğümde fazla proteinden olabileceğini söyledi ve versele laga içerisinde fazla protein bulunduran bir yem diye biliyorum ki kuşum ishale başladığı tarihlerden bu yana hep versele laga kullandım. belki öyle denk geldi bilemiyorum gerçekten kaliteli bir yem fakat bu ishalin sorumlusu bu yem mi emin değilim çünkü diğer kuşumdada sorun olurdu gibi geliyor öyleyse. yemlerin tamamı tükenmişken almaya gitmeden bilenlere danışmak istedim. vaktiyle bir konu daha açmıştım gardenmix, vitakraft, natureplan ve versele laga önerilmişti; petshopta en iyisinin versele laga olduğunu söyleyince düşünmeden aldım. sizce aralarından en iyisi hangisi bu ishal durumunun versele laga ile bir ilgisi olabilir mi, siz hangi yemi tavsiye edersiniz? tam dengeli fazla kilo yapmayacak ve gereken tüm besinleri bulunduracak bir yem almak istiyorum, önerilerinizi bekliyorum.

1) Versele Laga
2) Vitakraft

1) Versele Laga
2) Vitakraft
hocam peki ishal hastalığının yemle bir bağlantısı olabilir mi forumlarda araştırdım 3 4 sene evvel benim gibi biri daha bu durumu yaşamış versele laga kullanırken alakasız bir durumsa yine onu alacağım ne dersiniz? getir üstünden sipariş edeceğim petshopumdan yanına birde denemelik gardenmixin 500 gramını eklemeyi düşündüm hiç karıştırmasam mı kuşların dengesini bozar mı?

hocam peki ishal hastalığının yemle bir bağlantısı olabilir mi forumlarda araştırdım 3 4 sene evvel benim gibi biri daha bu durumu yaşamış versele laga kullanırken alakasız bir durumsa yine onu alacağım ne dersiniz? getir üstünden sipariş edeceğim petshopumdan yanına birde denemelik gardenmixin 500 gramını eklemeyi düşündüm hiç karıştırmasam mı kuşların dengesini bozar mı?
Ben geçenlerde Gold Wings'in yumurta maması katkılı, dal darılı pahalı yeminden almıştım. O günden beri kuşum ishal ve hala geçmedi. Çok çok hasta oldu. O yemi attım ve şimdi Gold Wings'in sade klasik yetişkin muhabbet kuşu yemini kullanıyorum. Daha pek yemedi, çok iştahsız. Veterinere götürdüm ilaç falan verdi. Deniyoruz bakalım. Siz siz olun her yemi almayın ve vermeyin.

Ben geçenlerde Gold Wings'in yumurta maması katkılı, dal darılı pahalı yeminden almıştım. O günden beri kuşum ishal ve hala geçmedi. Çok çok hasta oldu. O yemi attım ve şimdi Gold Wings'in sade klasik yetişkin muhabbet kuşu yemini kullanıyorum. Daha pek yemedi, çok iştahsız. Veterinere götürdüm ilaç falan verdi. Deniyoruz bakalım. Siz siz olun her yemi almayın ve vermeyin.
Ya da direkt tüm mamayı değiştirmek yerine eski yemiyle karıştırarak verebilirsiniz daha sonrasında eski yemin oranını azaltırsınız yeni yemden eklersiniz. böylelikle hem de onun düzeni bozulmaz hem de bu kadar hasta olmaz

10 gün önce Versele Laga aldim içeriginde aspir ve çok fazla yulaf var kuşa verdim 2. Günü tüye girdi yulafları aspirleri ayitladim ancak kuş aşiri tüye girdi bir daha almam bi yemin icine okadar yulaf konmasi ilginc

10 gün önce Versele Laga aldim içeriginde aspir ve çok fazla yulaf var kuşa verdim 2. Günü tüye girdi yulafları aspirleri ayitladim ancak kuş aşiri tüye girdi bir daha almam bi yemin icine okadar yulaf konmasi ilginc
Evet yulaf aspur Nijer tüye sokar.versela legada çeşit var diye biliyorum ama emin değilim quik güzel ben quik kullanıyorum

hocam bende garipsedim 2 paket sipariş ettim geldi ve inceledim yem sahte olmamasına rağmen içinde dehşet bir oranda yulaf ve aspura rastladım eski yeme baktım nedense tohumlarda daha büyük geldi gözüme o yüzden oran dengesiz gözüküyor olabilir iştahla yiyorlar ama hafiften tüy dökmeye başladı dişi vakti mi geldi yemle mi alakalı bilmiyorum duruma göre yulaf ve aspuru ayıklayacağım kararsızım şuan

Evet yulaf aspur Nijer tüye sokar.versela legada çeşit var diye biliyorum ama emin değilim quik güzel ben quik kullanıyorum
forumda bir cevap aldığımda vaktim olmadığından hemen versele laga sipariş ettim fakat önceki arkadaşın dediği gibi yulaf ve aspur çok fazla geldi oranı mı değişmiş bilmiyorum eski paketim böyle değildi bu kuşlar için zararlı bir durum mu bilmiyorum siz ne dersiniz ayıklamam gerekir mi?

hocam bende garipsedim 2 paket sipariş ettim geldi ve inceledim yem sahte olmamasına rağmen içinde dehşet bir oranda yulaf ve aspura rastladım eski yeme baktım nedense tohumlarda daha büyük geldi gözüme o yüzden oran dengesiz gözüküyor olabilir iştahla yiyorlar ama hafiften tüy dökmeye başladı dişi vakti mi geldi yemle mi alakalı bilmiyorum duruma göre yulaf ve aspuru ayıklayacağım kararsızım şuan
Evet ayıklayabilirsiniz bir sorun olmaz genelde biz eğer ki çocuklar tüy dökümündeyse haftada 1 yulaf tohumu öneriyoruz yulaf tüyleri güzelleştirir 👍

2.5 sene gold wings kullandım normal premium olan yemini başta çok memnundum düzen bozulmasın diye değiştirmedim ama son bir kaç ay satın aldığım tüm paketler oransız ve kötüydü, 2 3 petshopa götürdüm yem sahtedir diye ama yok hepsi kesin orijinal demişti, o gündendir gold wings ürünlerini almıyorum. hem kuşlarda aşırı bir yağlanma oldu hemde son kullanımımda bir ishal başladı gitti hala dişi kuşum ishal ve geçiremiyorum bir türlü tavsiye etmiyorum

Ya da direkt tüm mamayı değiştirmek yerine eski yemiyle karıştırarak verebilirsiniz daha sonrasında eski yemin oranını azaltırsınız yeni yemden eklersiniz. böylelikle hem de onun düzeni bozulmaz hem de bu kadar hasta olmaz
İşte çok pişmanım. Ben de bilmiyordum, yeni öğrendim. Hala acısını çekiyoruz. Hala iyileşmedi. İştahı yok, ishal, verdiğimiz ilaçların da pek bir etkisi olmadı. Düzelmezse tekrar veterinere gideceğiz İnşallah. Ben de ne yapacağımı şaşırdım.

İşte çok pişmanım. Ben de bilmiyordum, yeni öğrendim. Hala acısını çekiyoruz. Hala iyileşmedi. İştahı yok, ishal, verdiğimiz ilaçların da pek bir etkisi olmadı. Düzelmezse tekrar veterinere gideceğiz İnşallah. Ben de ne yapacağımı şaşırdım.
ben veterinere hala götürmedim zira çevremdekilerin hepsi kanatlı uzmanı olmamasına rağmen tedavi uyguluyorlar ki bir ense damlası için bile 400 tl istedi benden. 50 liralık sipariş etsem ömür boyu damlatabileceğim bir damlaya tek sefer için 400 istedi ve ben yapabilirim dememe rağmen ben damlatmazsam satamam diyor. kuş oyuncak değil ki bir damla için sokakta gezdireyim, kendim probiyotik multivitamin toz vs. takviyeleriyle iyileştirmeye çalışıyorum. danıştığım veterinerlerin hepsi farklı farklı şeyler söylüyor öyle ki birisi durumu çok kötü gün içinde gelmezseniz çok geçmeden ölür dedi, böyle bir şeyde olmadı kendim tedavi ettim. sizede tavsiyem lütfen gerçekten kanatlı uzmanı olan bir veterinere götürün, kaç tanıdığım işini bilmeyen veterinerler yüzünden kaybetti kuşunu, gerek olmayan ilaçlar bile yazıyorlar küçücük can, sürekli ilaç ilaç nereye kadar kaldırabilir ki..

2 litre suya yarım kapak koyabilirsiniz
anladığım kadarıyla bir büyük kaba dediğiniz gibi 2 lt suya yarım virkonsin kendi kapağın ölçüsüyle ekleyeceğim, tüm ekipmanları içine koyup dezenfekte olmasını bekleyeceğim, sonra kurutup kullanabilirim geri doğru mu? kafeside söküp yıkamayı düşünüyorum virkons ile bir sorun olur mu acaba? ve sonradan durulamam gerekir mi direkt o sudan çıkarttığım gibi kurutup takabilir miyim kafese, kemirirlerse falan zararlı olur mu? teşekkürler.

Geri