Karadeniz Pet

Veterinere götürmenin önemi

ne diyorsun hocam fiyatlar o kadar fahiş mi ?

çok dehşet fahiş hemde. ben bile bir dünya para harcadım kanser olan kuşuma imkansız boşuna çabalama biliyorsun dedikleri halde (biliyordum ama yarı yolda bırakamam). diğerlerine gitsen kuş bakmıyoruz anlamayız diyorlar zaten. fakülteye gitsen, kırık, açık yara gibi değil de konu iç hastalıkları olunca verilen ilaçlara anlam erdirememe.. ve hepsine de gittim. zaten son muhabbet kuşum bir son olarak kalacak. bu da resmi buyrun

40112

Son düzenleme:
çok dehşet fahiş hemde. ben bile bir dünya para harcadım kanser olan kuşuma imkansız boşuna çabalama biliyorsun dedikleri halde (biliyordum ama yarı yolda bırakamam). diğerlerine gitsen kuş bakmıyoruz anlamayız diyorlar zaten. fakülteye gitsen, kırık, açık yara gibi değil de konu iç hastalıkları olunca verilen ilaçlara anlam erdirememe.. ve hepsine de gittim. zaten son muhabbet kuşum bir son olarak kalacak. bu da resmi buyrun

Ekli dosyayı görüntüle 40112
Üzüldüm valla hocam ben de bu ay kuşlarımın 2sini kaçırdım birisini ishalden kaybettim simdiki de dışkısında yem çıktı valla bunalıma girdim. Allah bunu bana bağışlar inşallah :(

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

benim mavişim 10 yıldır benimle çocukluğum onunla geçti o yüzden öyle korkuyorum ki ölüsünü görmekten elimden geleni yapmaya çalışıyorum çok şey denedim fakat hiç bir şey fayda etmedi :/

benim mavişim 10 yıldır benimle çocukluğum onunla geçti o yüzden öyle korkuyorum ki ölüsünü görmekten elimden geleni yapmaya çalışıyorum çok şey denedim fakat hiç bir şey fayda etmedi :/
Ben bu ay ilk kez beslediğim bir kuşun ölüsünü gördüm. Çok kötü bir duygu keşke yaşamasaydım.

çok üzücü bi durum gerçekten insanın kendi evladı gibi oluyorlar yaşam süreleride az zaten cok hassas hayvanlar umarım hepsi uzun sağlıklı bi ömür geçirirler

bu arada kuşumun vitaminlerini ve ilaçlarını nerede saklayabilirim? odam aşırı sıcak buzdolabına koysam mı diye düşünüyorum

• Beğen
Tepkiler: Kca
bu arada kuşumun vitaminlerini ve ilaçlarını nerede saklayabilirim? odam aşırı sıcak buzdolabına koysam mı diye düşünüyorum
Bi dahaki alısımda muhabbet kuşu yerine monk papağanı veya kayık papağanı alacağım onlar daha dayanıklı oluyor

SM-G611F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Allah korusun :( ben inanamıyorum o kadar iyi bildiğimiz yer bunu yapiyorsa vay halimize. Bugün biryerle görüştüm fiyat sordum muayene 20, dışkı analizi 20, röntgen 30 tl dediler. İyi midir bilmiyorum yasayip gorecez ama en azından olaya ticari bakmadiklari anlaşılıyor. Bi röntgen analiz kaç dk sürüyor ki 1350 ne demek. Hayır iyileşsin ve yaptıkları şey bunu haketsin problem yok veririz ama daha kötüye gitti diyorsunuz tekrar para istiyor bu çok enteresan. İnşallah düzelir en yakın zamanda. Acaba ilaçlar mi ağır geldi bence dozajlarini bir araştırın

çok haklısınız. araştırılcak ilaç yokki ortada içeriginde ne oldugunu bilmiyorum küçük şişelere koymuşlar. ne söyledilerse yaptım ben. ayrıca hani bi tane ilaçta değil 5 tane ilacı hergün veriyorum bitanesi mineral vitamin karışımıymış hangisi oldugunuda bilmiyorum. anlamadıgım sey neden bunlar 400 gün 60 gün 30 gün veriliyor. mantıksız yani. 90 tl verdim muayene ücreti lab. testlerine 375 rötgende baya tuttu 1 dk sürdü ha çok zor bişey değil. siz iyi fiyata bulmuşsunuz kuşunuz hasta sanırım allah şifa versin

Veterinere götürmez olaydım kuşumu şuan kuşumun ayakları felç sabit duruyor. Aradım doktoru tekrar ücret talep ettiler sağolsunlar ha öyle 100 tl bişide değil ilk gittiğimizde 1350 tl para harcadık şimdide tekrar götürürsem eğer lab. testlerleri için ücret istiyorlar yok vallahi vicdan kalmamış insanlarda cidden. Diyeceğim o ki ne kuşum iyileşttiiii nede o harcanan paralar geri geldi iyi sanıyosun gidiyosun meğersem sonradan sadece para için konuştuklarını anlıyosun. zaten bende hayvanın rahatsızlığından 2 ay sonra gitmeyi tercih ettim veterinere onlar bile çözüm bulamıyorsa vah bu kuşların haline!

ben iyi diye gittiydim ameliyat falan hiçbişey olmadı sadece röntgen çekildi muayene edildi lab test yapıldı bide bi kaç şey verdi ismini bile bilmiyorum o kadar tuttu. saçma dimi? yani yazıktır günahtır kardeşim iyileşsin istedikleri kadar veririm sorun yok ama iyileşme göstermedi dahada kötüleşti. ilk gittiğimde kuşu alırlar bi süre onlar tedavi edip ben kuşumu iyileştiğinde alır mutlu mutlu eve giderim sanıyordum fakat öyle olmadı. Ayrıca mavişimin dışkısı popoda yapışmış bi şekilde duruyodu ve gözünden burnundan akan şeylerde vardı hiç dokunmadılar bile sadece mantar var diyip bir sürü ilaç yazıp yolladılar bi kaç gün sonrada çıktı lab. testleri e coli bakterisi varmış bi bakteri daha vardı hatırlamıyorum. onun için antibiyotik yazdı yazmasına da hayvan dahada kötüleşti ben o antibiyotği kullanmadan 2 gündür hayvan ayakları üstünde duramıyor. onun için bakmasını istedik doktordan ayriyetten ücret alıyorlarmış . ne gerek var canım ben 2 dakikalık araştırmamla kuşumun felç oldugu kanısına vardım ve hemen gidip gereken ilaçları aldım çok uyguna yarın başlayacağım işte inşallah iyileşir

Kardeşim bu veteriner ne ilacı verdide kuş bu hale geldi, isimleri ney ilaçların üstünde yazmıyormu?

• Beğen
çok haklısınız. araştırılcak ilaç yokki ortada içeriginde ne oldugunu bilmiyorum küçük şişelere koymuşlar. ne söyledilerse yaptım ben. ayrıca hani bi tane ilaçta değil 5 tane ilacı hergün veriyorum bitanesi mineral vitamin karışımıymış hangisi oldugunuda bilmiyorum. anlamadıgım sey neden bunlar 400 gün 60 gün 30 gün veriliyor. mantıksız yani. 90 tl verdim muayene ücreti lab. testlerine 375 rötgende baya tuttu 1 dk sürdü ha çok zor bişey değil. siz iyi fiyata bulmuşsunuz kuşunuz hasta sanırım allah şifa versin
Karnında bir sislik var ona röntgen cektirip baktircam hastalığından sonra şişlik kaldı karninda. Gitmişken ne varsa baksin. Ben de öyle 1000ler falan tutcaksa diye sordum hazırlıklı olayım diye ama baya uygun söylediler. Bir kaç yere daha sordum bakalım onları da öğreniyim bayram zamanı dönüyorum götüreceğim ozaman aklım sürekli kızımda annem artık kafayı yedin dedi. Önemli olan anlasin çözüm bulsun da

Bu veterinerde fiyasko çıktı anlaşılan :confused: İlaç karışımlarını kendilerimi hazırlıyor bunlar çok enteresan yaa

• Sad
belki iyileşir ya bilmiyorum daha bi kaç gün oldu hayvanın ayakları tutsaydı iyidi de işte :/

• Beğen
kullanıcam verdiği antibiyotiği belki iyi gelir diye fakat şimdilik felci geçmesi için bavet meloxicam bu ilacı vericem ve b vitamini

kullanıcam verdiği antibiyotiği belki iyi gelir diye fakat şimdilik felci geçmesi için bavet meloxicam bu ilacı vericem ve b vitamini

Kardeşim bak zaten bir dünya antibiyotik ilaç kullanmışsın ve içeriği ne olduğu belli olmayan ilacı hala kullanıcam diyosun. Birde üstüne bi antibiyotik daha alıp kullanıcaksın oda kanatlılar için değil sığırlar için olan bi ilaç, tamam kanatlılardada kullanılabilir fakat ağır bir ilaç olduğu belli.

Ben senin yerinde olsam sadece vitamin verirdim şu aşamada, çünkü belliki ilaçlar ağır gelmiş kuşa. Ayrıca felç durumlarında sadece vitaminle düzelme oluyor %90 ok. özellikle b vitaminiyle.

Kuş senin tercih senin kardeşim geçmiş olsun.

o verdiklerim antibiyotik değil ama mantarı için bi kaç şey idi bu yeni verdikleri antibiyotik ama onu felci gectikten sonra uygulayacağım. bilgileriniz için teşekkürler

Geri