Karadeniz Pet

vitamin ve probiacti bird

muhammetedip

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba yeni yeni üretime başlayan birisi olarak size bir kaç soru sormak istiyorum. Öncelikle 5 çift kuşum var 3 çift ingiliz 2 çift iri çek. Bu kuşları bir dükkanın alt katında bakmaya başladım sıcak cereyan alan bir yer değil havalandırması da var o yönden sıkıntı çekmiyorum fakak gün ışığı görmüyorlar. Gün ışığı led alıp döşücem bu hafta sonu vitamin olarak neler kullanabilirim. Ayrıyetten kuşlara haftada 2 gün mama veriyorum şimdilik 1 çiftim sadece yumurtada onun haricinde herhangi bir hareketlilik yok. Bir de araştırdığım kadarıyla düzenli probiyotik vermemiz gerekiyormuş. Bir kaç araştırmadan sonra dı-a-zyme 256 diye probiyotik var kullananlar ne şekilde ne kadar kullanıyolar yardımcı olurlarsa sevinirim. Bir de son zamanlarda sıvı probiyotik olara probiacti bird adında bir probiyotik çıkmış üreticiler bu ürüne dönüyorlarmış doğrumudur forumda kullanan varmı.

Probicti-bird bugün youtube da takip ettiğim birinde gördüm araştırdım daha çok yeni bir ürün fazla bir yazı bulamadım. Bir tane de güvercin besliyenbiri denemiş. İnternet sitesi güncel değil face de çok yazı yok birinin detaylı inceleyip anlatması lazım. Probac öneriyor konuştuğum herkes ama çok pahalı ve 2 çift kuşumda son kullanma tarihine kadar bitiremem. Sıvı probiyotik veterinerden aldığım bir ürün var çok fazla farketmedi bende ama yem yemeleri arttı dışkılar iyi. Yumurta verimini artırımı 5 boş yumurta aldım kullanmaya başladıktan sonra ilk Kuluçka diye ümit ediyorum 2. Kuluçkada verim sağlarmı erkek üste çıkmayı öğrenirse belli olacak.

aynı sorun bendede var 2 yasında bir çek var dişide 2 yaşında erkek dişinin üstüne çıkamıyor. Dişi 5 yumurta yaptı 5 ide boş çıktı altlarından aldım şimdilik mama hariç bir şey vermiyorum probiyotik ve vitaminlere başlıcam üretici arkadaşlardan bu konuda yardım istemek için açtım başlığı