Karadeniz Pet

Nekton e ve mutlivitamin takviyesi

muhammetedip

Yeni Üye
Elimde 4 çift kuşum var. Bu kuşların erkekleri neredeyse hazır fakat dişileri kızışmadı ve erkekler zorladıkca dişiler kızıp geri çeviriyolar. Dişileri hazır hale getirmek için nekton e takviyesini vermeyi düşünüyorum. 1 ay bütün kuşları ayırıp forumda okuduğum kadarıyla 1. hafta 6 gün 2. hafta 5 gün 3. ve 4. hafta 4 er gün nekton e takviyesi yapmayı düşünüyorum. Nekton e nin nekton s ile veridiğini okudum. Benim elimde bir takım takviyeler var bunları kullanıp kullanamıyacağımı sormak istiyorum. Bu konuda yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. Nekton s yerine verebileceğim bir takviye elimde mevcutmudur yoksa nekton s yi almam gerekiyor mu.

Son düzenleme:
Vilmectin parazit için kullanılır.

B vitamini kompleksi tüy döneminde kullanılır.

Diğeri multivitamin nekton ile aynı farkeden bişey yok.

Dediğin gibi kuşları 1-2 hafta ayırabilirsin. Bu süreçte e vitamini falan vermene gerek yok. Sadece haftada 2 kere güzel sebzeli yumurtalı mama versen yeterli. Mamanın içine buğday ruşeymi ekle biraz. Çok besleyicidir doğal e vitamini deposudur.

Dediğin gibi kuşları 1-2 hafta ayırabilirsin. Bu süreçte e vitamini falan vermene gerek yok. Sadece haftada 2 kere güzel sebzeli yumurtalı mama versen yeterli. Mamanın içine buğday ruşeymi ekle biraz. Çok besleyicidir doğal e vitamini deposudur.
yorumunuz için teşekkür ederim peki bendeki takviyeleri ne şekilde kullanmam gerekiyor. Her birini haftada 1 gün sularına karıstırarak veriyorum. Her pazartesi veriyorum pazar günleride sularına sirke koyuyorum. Yani her biri 3 hafta arayla verilmiş oluyor. Ekstra olarak probiyotikde almayı düşünüyorum kuşların sağlığı için dyzma diye bir marka var. Nekton e yerine kullanılıcak takviye elimde var peki nekton s yerine kullanmam gereken bi şey varmıdır. Merakımdan soruyorum yanlış bi şey yapmamak için. Haftada 2 gün mama veriyorum yumurta irmik havuc mısır unu pirinç unu az miktarda nijer az miktarda tarçın ve kuru mama ekliyorum. Multivitamin desteklerini ve hasta olmaması için elimden geleni yapmak istiyorum. Gerekli şeyleri önersenizde benim için yeterlidir. Devamlı olarak kullanmam gerekenler ve hastalık önlemek için tedbirleri almak istiyorum. Hobi olarak başladım 4 çift arttırmayı düsünüyorum

Dediğim gibi vilmectini sadece parazit olduğunda kullanman lazım sürekli değil!

B vitaminide sadece tüy döneminde kullan!

O multivitamin yeterli nekton e veya nekton s ye gerek yok. Haftada bir kere multivitamin yeterli.

Probiyotik olarak gutfeel öneriyorum. Haftada bir kere tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar eklesen yeterli.

Mutivitamin + probiyotik + mama yeterli. Başka birşeye gerek yok. Sularını günlük tazelemen ve taze yem kullanman ve mamaya kattığın malzemelerin taze ve dezenfekte edilmiş olması yeterli hasta olmamaları için. Ve kafes temizliğide bir okadar önemli. Onun dışında extra şeylere gerek yok. Kuşlar kızışsın diye verilen ekstra şeyler kuşa faydadan çok zarar verir.

O multivitamin yeterli nekton e veya nekton s ye gerek yok. Haftada bir kere multivitamin yeterli.

Probiyotik olarak gutfeel öneriyorum. Haftada bir kere tam dolu suluğa bir pirinç tanesi kadar eklesen yeterli.

Mutivitamin + probiyotik + mama yeterli. Başka birşeye gerek yok. Sularını günlük tazelemen ve taze yem kullanman ve mamaya kattığın malzemelerin taze ve dezenfekte edilmiş olması yeterli hasta olmamaları için. Ve kafes temizliğide bir okadar önemli. Onun dışında extra şeylere gerek yok. Kuşlar kızışsın diye verilen ekstra şeyler kuşa faydadan çok zarar verir.
eyvallah hocam cok teşekkür ederim açıklayıcı oldu benim için bir gün sirkeli su 1 gün multi haftada 2 günde mama verip devam edicem hayırlı akşamlar

probiyotik için önereceğiniz bir site varmıdır.Galiba kapsül şeklinde satılan bir ürün

probiyotik için önereceğiniz bir site varmıdır.Galiba kapsül şeklinde satılan bir ürün

Ben direk eczaneden alıyorum. Hem toz (şaşe), hemde kapsül olanı var. İkiside olur zaten kapsülün içinde de toz var. Bir tane ufak cam kavanoz al. Toz poşetleri yada kapsülleri açıp hepsini kavanoza boşalt. Kavanozda hava almaz bozulmaz. Ufak cam kavanozlar milyoncularda satılır yada ufak bebe mamaları var onun kavanozuda olur.

Bu ürün gerçekten kaliteli bir üründür, hem probiyotik hemde prebiyotiktir yani sinbiyotiktir.

Buğday ruşeymi de eklicem bir soraki mamada inşallah herhangi bi şey yapmamız gerekiyormu yoksa direk eklememiz yeterlimi bir de kırmızı pancar havuc ve kabak aynı anda mamada kullanabilirmiyiz yoksa farklı günlerdenimi vermek gerekir

Buğday ruşeymi de eklicem bir soraki mamada inşallah herhangi bi şey yapmamız gerekiyormu yoksa direk eklememiz yeterlimi bir de kırmızı pancar havuc ve kabak aynı anda mamada kullanabilirmiyiz yoksa farklı günlerdenimi vermek gerekir

Buğday ruşeymini direk ekliyebilirsin mamaya. Diğer sebzelerin hepsini aynı anda kullanabilirsin sorun yok. Ne kadar çeşit olursa o kadar iyi. Yalnız kabak tavsiye etmem. Diğerlerini kullanabilirsin.