Karadeniz Pet

Yavru kuşumda kanama sonrası yara koparma sorunu?

ozgrycll

Yeni Üye
Herkese iyi günler dilerim. Bir aylık erkek yavru kuşum kafeste bulunan yemliğin ayaklarını bastığı kısımdan geçerken kanatlarının arası derisi kalkmış ve kanama olmuş. Gereken tedaviyi uyguladım kanaması yara bağladı fakat şu anda yarayı kendisi kaşıyarak kopartmaya çalışıyor. Bu şiekilde devam ederse yine kanama ve yara süreci başlacak tekrar koparma derken bir kısır döngü oluşacak. Bu durumda yara üzerine ne yapabilirim ? ayrıca kuşum yemlikten yem yemiyor tabana bırakıyorum ne zaman yemlik taksam ayak basması gereken kısımdan geçmeye çalışarak kendisini yine yaralıyor yardımlarınız bekliyorum..

izgyemlik_mavi_5li_10_cm_7798_15_OYTYTY.jpg
$_58.JPG

Şu tür yemliklerden alabilirsiniz isterseniz. İkisinde de o boşluklu ayak koyma kısmı yok. Soldakinde ayrıca yemi eşeleyemesinler diye bölme de var. Ben yemi olduğu gibi eşeleyip yere döken bir kuşum için soldaki gibi üstten bölmelilerle çare bulmuştum.

Kanama hakkında hiç başıma gelmediği için bir yorum yapamayacağım, bilgili kişileri bekleyin, geçmiş olsun...

Kuş stresli olabilir. Stresli kışlar o tarz davranışlarda bulunuyorlar. Yulaf , elma verin ve suyuna probiyotik katın. İki gün multi vitamin de katın probiyotikle birlikte. Uzun bir süre probiyotiğe devam edin.

Geri