Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşumu nasıl elime alıştıracağım?

Ares Kamber

Yeni Üye
Kafesten alıyorum. Kaçıyor. Sonra salondaki en yüksek yere konuyor, özellikle yüksek bir bitki var, ona konuyor. Hiç ellemesek saatlerce orada duruyor. Almaya çalışıyorum. Sıkı tutunuyor. Alınca avcumun içinde biraz tutuyorum kuşu. Öyle yapınca biraz alışıyor ve parmağımda duruyor. Gitmiyor, kaçmıyor. Ama bir süre sonra yine kaçıyor, salondaki yüksek bir yere konuyor. Ona yaklaşınca kaçıyor. Zor yakalıyoruz ama dediğim gibi, avcumun içinde biraz bekletince parmağıma konuyor ve öyle kalıyor. Ne yapmalıyım?

Öncelikle merhaba. Benimde kuşum avizenin üzerine konuyordu bana hiç gelmiyordu. Bende bana alışması için avizenin üstüne oyuncak ayı koydum korktuğu için gitmedi. Şu an olmamasına rağmen gitmiyor çünkü bana alıştı. Alışması için eline yemliğini al ona doğru uzat acıktığında gelir ve eline de alışır. Marul uzatabilirsin hem vitamin alır hem sana alışır. Senin ona iyilik yaptığını anladığı an sana gelmeye başlar zaten. Sadece seninle ilgilenmesini sağlamak için bunlar büyük bir adım emin olabilirsin. Umarım en kısa sürede alışır.

Geri