Karadeniz Pet

Yavru muhabbet kuşu yem alıştırması

Mehmetali43

Meraklı Üye
yavru 35 günlük oldu önüne aspur dal darı karışık yem kabuksuz yem koydum denedi ama pek yiyemedi.Annesi beslememeye başladı yavru acıklı bir şekilde yem istiyor ama anne artık yavruyu saldı.Mecbur şırınga ile hazır mama yapıp vermeye başladım ne zamana kadar devam etmem lazım yoksa acıka acıka mı öğrenecek?
ilk fotoğraf 21 kasıma ait tahmini 10-13 günlük arası,ikinci fotoğraf dün akşam üstü 17.30'a ait.

Ekli dosyalar

• IMG_20221121_200337_346.jpg
    IMG_20221121_200337_346.jpg
    45.3 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20221213_174425_105.jpg
    IMG_20221213_174425_105.jpg
    66.6 KB · Görüntüleme: 24
Yavru kendiliginden yere atladiysa yem kirmayi ogrenir. kafeste tabaninda baba beslemesi lazim yavru yem istedimi yavrular babayi cagiriryor arada. yulafta verebilirsiniz.

Yavru kendiliginden yere atladiysa yem kirmayi ogrenir. kafeste tabaninda baba beslemesi lazim yavru yem istedimi yavrular babayi cagiriryor arada. yulafta verebilirsiniz.
keşke baba baksa yani yavru çıkıyor tünekte duruyor yuvalığın ağzındaki ama baba gelmiyor bile yanına yavru yere atlıyor ama fayda yok başka bir yere aldım yere dediğim yemleri koydum 1-2 alıyor kırıp kırmadığından tam emin değilim sonra vazgeçiyor
mecbur mamaya başvurdum alışana kadar

Daldariyi kemirmesi lazim haslanmis yumurta dene rendele onune koy yiyecekmi. Yavas yavas ogrenmesi lazim normal yem kirmayi

Yavru kuşları yem kırmaya alıştırmak için Japon darısı kullanabilirsiniz. Japon darısı hem küçük hem de kabuğu ince olduğu için yavru kuşlar çok daha çabuk yem kırmayı öğrenebilir. ....................... Ben yavru olmadıkları halde Sultan papağanlarıma haftada 1 gün Japon darısı veriyorum. Kabuklarının tozundan başka geriye bir şey kalmıyor. 😀

Ben hint bulbulu yemi aldim daha ufak oldugu icin yavrular daha rahat kirabilir.

Kafes tabanına beyaz peçeteyle ört üstüne yem dök ve dal darı koy ama yavrunun dışkı yemesini engellemen lazım günde 2-3 sefer temizleyin. yuvalıgı temizlemeniz gerekiyor eldivenle tüysüz yavruyu tutabilirsiniz. Yuvalıgın içine mısır granülü koyun veya beyaz peçete koyarsanız iyi olur kolay temizlersiniz

Geri