Karadeniz Pet

Yavruları Kaç Günlük Olduklarında Ayırayım

Ensar YILMAZ

Paylaşımcı Üye
Bugün itibari ile yavrular 30 günlük 2 gün önce atladılar yuvadan ilk gün geri giriyolardı artık girmiyorlar hatta tünekte uyuyorlar çok komikler :D Anneyle beraber yem yemeye de çalışıyorlar zaman zaman ve ara ara anneden de yem istiyorlar. Ne kadar daha bekliyeyim yavruları ayrı kafese almak için sizce ?

Bugün itibari ile yavrular 30 günlük 2 gün önce atladılar yuvadan ilk gün geri giriyolardı artık girmiyorlar hatta tünekte uyuyorlar çok komikler :D Anneyle beraber yem yemeye de çalışıyorlar zaman zaman ve ara ara anneden de yem istiyorlar. Ne kadar daha bekliyeyim yavruları ayrı kafese almak için sizce ?
Anaçlar zarar vermiyorsa 1 hafta daha kalsınlar. Zararı olmaz. Ben en son yavruları dün ayırdım. Yaklaşık 40 günlük olmuşlardı. Anne-baba yeniden çiftleşmeye başlayınca ayırdım.

Birde bitane yavru anneden daha iri oldu baba dursaydı babadanda iri olucaktı diğer daha çelimsiz hep öbürü yiyor, çelimsiz yavruya bir şey olurmu idare edermi kendini yoksa iri yavruyu bir kaç gün önce alayım da anne çelimsiz olana biraz daha yedirirmi.
[MENTION=13576]Gokhan ERKAN[/MENTION]

bn yem yediklerinden emin olduktan sonra alıyorum.zaten almayınca bnm erkek dövüyor. :)

Erkek gitti benim malesef de biri diğerini pek yedirmiyor :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:25 -->-> Daha önceki mesaj 15:50 --

Birde bitane yavru anneden daha iri oldu baba dursaydı babadanda iri olucaktı diğer daha çelimsiz hep öbürü yiyor, çelimsiz yavruya bir şey olurmu idare edermi kendini yoksa iri yavruyu bir kaç gün önce alayım da anne çelimsiz olana biraz daha yedirirmi.

Ve yavruları en rahat nasıl alıştırırım şu halleri ile. Kafese filan yaklaşınca kuytu köşelere gidiolar ele alsam atlayıp gitme peşindeler kıpır kıpırlar. Yaklaşık 40 günlük olup ayrı kafeslere aldığımda birbirlerini göremediklerinde daha mı rahat olur alıştırmak şuan birbirlerine bağlılar kardeşini ve annesini arıyorlar hemen :D

anne ve babası zarar vermiyorsa dursun

Dursunlarda ne kadar yani birde diğer yavruyu büyüğü yedirmiyor. Ben bdağıtıcam yavruları bekliyorlar o yüzden soruyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:16 --

++++++++++++++++++++

Dursunlarda ne kadar yani birde diğer yavruyu büyüğü yedirmiyor. Ben bdağıtıcam yavruları bekliyorlar o yüzden soruyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:49 -->-> Daha önceki mesaj 17:16 --

++++++++++++++++++++
Dagitacaksan buyuk olan yem yiyorsa ayir ver. Kucukte yiyorsa madem onu da ayir ver.

Geri