Karadeniz Pet

Yavruları olmuyor ,çiftleşmiyorlar

Ayşenur.lokum

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar, 1 yaş civarı iki tane kuşum var dişinin adı limon,erkeğin adı lokum .ikisi de evcil birbiri ile iyi anlaşıyorlar yem kusar birbirine,birbirinin tüylerini temizler kavga etmezler.ikisi de şuan kızışmış durumda.Kafeste ve kafes dışında hep birlikte takılırlar.yuvalık bir çok kez taktım korkup içine girme cesaretinde bulunmadılar.Yuvalik takınca ikisi gündüz vakti kafeste uyuyor 😆yuvalık olmasa bile uyumuzlar sürekli birbiri ile uğraşırlar.Erkek kuşumu durduramıyorum.çok çiftleşmek istiyor ne zaman kafeste çıkarsam parmağıma yem kusar ve parmağım ile çiftleşmek ister kanat açar bunu durumu gören dışı eşinin yanında olmak ister .Ben kovalıyorum ama erkek kuşum beni peşliyor bana kafayı takmış durumda.Ne yapmalıyım

Kuşlarınızın eş olduğuna emin misiniz ? Sadece yem kusma, kaşıma eş olup çiftleşmeleri için yeterli değil. Dişi kuşlar genelde baskın erkeklerin çiftleşmesine izin verir.

Kuşlarınızın eş olduğuna emin misiniz ? Sadece yem kusma, kaşıma eş olup çiftleşmeleri için yeterli değil. Dişi kuşlar genelde baskın erkeklerin çiftleşmesine izin verir.
Hocam kavga etmeden duruyorlar dışı kuş yaklaşıyor ama erkek istemiyor erkek aşırı evcil ailedeki her bireyin omzuna konar

İnsanlara alışan kuşları eşlemek zor olabiliyor.
Kullanılmayan bir odaya, kendi hallerine bırakın. Çiftleşme ve yavru besle sesleri dinletin.
Hocam bugün öyle denedim erkek keşfetti girdi yuvaliga dışı kapısına kadar geldi yuvaligin ama giremedi içeri korktu

Hocam ne yapsak bilemiyoruz ağzımızı hareket ettirsek erkek yemek var sanıyor ağzımıza girmeye çalışıyor her şeye kur yapiyor . Portakala saldırıyor , ayaklarımıza bile kur yapıyor aşırı kızışmış durumda dışı de şuan kızışmış durumda o da erkeği böyle görüyor çok kıskanıyor hemen erkeğin yanına gidiyor

İşiniz çok zor, ne diyeyim..
Hocam aşırı evcil diye olabilir mi çiftleşmeye calisirken diyor tatlımın tatlımın tatlısı .Bir de bir kere dışı ile çiftleşmek istedi üstünden düştü dişinin

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-05-29-23-08-25-60.jpg
    Screenshot_2021-05-29-23-08-25-60.jpg
    797.7 KB · Görüntüleme: 19
Geri