Karadeniz Pet

Yem Hakkında

MertYILDIRIM

Yeni Üye
Herkese merhaba.
6 aydır tek erkek muhabbet beslemekteyim. 2 gün önce yanına kendi yaşlarında bir dişi aldım. Hem canı sıkılmasın hemde yavru alabilmek amacı ile. Şuan maşallah iyi anlaşıyorlar birbirlerini kaşıyorlar öpüşüyorlar falan. Kızgınlık döneminde değiller burunlarının renkleri değişmedi. Henüz yuvalık takmadım şuan kafesim malesef küçük bir kaç gün içinde yeni kafes alıcam ve yuvalığı o zaman takmayı planlıyorum. 6 aydır erkek muhabbetimi sadece petshoptan aldığım yem ile besliyorum yanında kuş kumuda koydum fakat kumla hiç ilgilenmiyor. Şimdi kuşlarımın sağlığı açısından olsun yavru alabilmem açısından olsun nasıl bir mama hazırlamalıyım ? Bu hazırladığım mamayı günde veya haftada kaç kez vermeliyim ? Bu mamayı verirken normal yemlerini kafesten çıkarmalımıyım ? Hazırladığım mamayı yemezlerse ne yapmalıyım ? Bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim herkese iyi günler dilerim.

hocam eğer tek takımınız varsa versele laga nın yemlerini kullanabilirsin mama olarak yarım haşlanmış yumurta baş parmağın yarısı kadar havucu rendeleyip içine de çay kaşığının ucu kadar keçi boynuzu tozu atıp haftada iki kere verebilirsiniz yemler kafeste kalsın mama varken sıkıntı olmaz zamanla alışırlar mamaya ve vazgeçemezler :)

hocam eğer tek takımınız varsa versele laga nın yemlerini kullanabilirsin mama olarak yarım haşlanmış yumurta baş parmağın yarısı kadar havucu rendeleyip içine de çay kaşığının ucu kadar keçi boynuzu tozu atıp haftada iki kere verebilirsiniz yemler kafeste kalsın mama varken sıkıntı olmaz zamanla alışırlar mamaya ve vazgeçemezler :)

Evet hocam tek takımım var. Bazıları yumurtayı kabuğuyla beraber ver diyor bu doğrumu ? Birde bu keçi boynuzu tozunu nereden temin edebilirim ?

ben hiç kabuğu ile beraber vermedim bir bilgim yok onun hakkında hocam keçi boynuzu tozunu aktarlardan alabilirsiniz

Şu an haftada bir mama yapabilirsin. Yavrular gelince haftada 2-3 olabilir.
serçe parmağı kadar havuç, haşlanmış yumurtanın yarısı, 1-2 dilim tuzsuz etimek. Bunlar yeterli gelecektir. Forumda pek çok mama tarifi var. Zaman içinde hoşuna gidenleri de deneyebilirsin. Yemliği çıkarmana gerek yok. Mamam yarım gün kadar kafeste kalabilir.

Geri