Karadeniz Pet

Yem markası değişikliği

Sizce hangi yemi kullanmalıyım ?

• Vivid Bird Premium

Kullanılan: 1 33.3%
  • Vitekraft Menu

Kullanılan: 2 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    3

PARS

Meraklı Üye
Merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi yem markası değişikliği yapmış bulunmaktayım ve aklımda bir kaç soru var sizlere sormak istedim. Şu anda yavrulu bir çiftim var ve malum çok yem tüketiyorlar. Normalde petshopdan aldığım 'Vivid Bird Premium' markasını kullanıyordum ve herhangi bir sıkıntı olmaksızın yiyorlardı. Yavrulu oldukları için daha kaliteli yem almaya karar verdim ve araştırmalarım ve fiyat uygunluğu noktasında 'Vitekraft ' Menu isimli yemden aldım. Şimdi aklıma takılanlara sorayım:
1- Hali hazırda yavrulu olan çiftime Vivid marka yemi değiştirip Vitekraft olan markadan koydum. Yemesi fena değil lakin Vivid markalı yemi daha çok tüketiyordu gibiydi. Değiştirmekle hata mı ettim sizce?
2- Yavrulu olduğu için yem değişikliği çiftimin beslenmesini ve yavruların beslenmesi olumsuz etkileyebilir mi?

Başlıkta yazdığı gibi yem markasını değiştirdim ve kuşlarımın midesine olumsuz bir etkisi olur mu diye soracaktım. Alıştılar sonuçta öncekine. Şimdiki yemde daha besleyici bir içerik var. (Darılar, yulaf, aspur vs)

Başlıkta yazdığı gibi yem markasını değiştirdim ve kuşlarımın midesine olumsuz bir etkisi olur mu diye soracaktım. Alıştılar sonuçta öncekine. Şimdiki yemde daha besleyici bir içerik var. (Darılar, yulaf, aspur vs)
Yeni yem kapalı kutuda satılan markalı yemlerdense sorun olmaz.

O gönderiden sonra kuş sayımı baya bir artırdım. Şu anda 25 kg çuval ile ak darı, sarı darı, yulaf, aspur olarak alıp karışımı kendim yapıyorum. Diğer türlü hazır yemler ile maliyeti maalesef çok fazla oluyor

Geri