Karadeniz Pet

Yemleri kontrol edin!

rolintus

Yeni Üye
Arkadaslar sizi uyariyim,kesinlikle yemlerinizi kontrol edin. Ben bircok cesit yem almistim,kenevir, kizistiricili yem vs. Ve hepsini saglikli olsun diye plastik degil cam kavanozda sakliyordum. Evi guve ve kurtcuklar sardi. En son aklima yemlere bakmak geldi ve hepsinin icinde kurtcuk olusmus. Birkac tanesinde de yetiskin guve vardi. Sizden ricam yemlerinizi mutlaka kontrol edin. Cunku bu guveler haseredir dadandiklarinda cok ugrasirsiniz. Hem kuslariniz da saglikli olsun yumurta ve kurtcuk pisliklerine maruz kalmasin. Bilmeyenler icin detaylari yazabilirim. Butun her seyi attim.

Fotoğraf atabilirmisin

HTC Desire 820G PLUS dual sim cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sormayın geçen gün benim de başıma geldi yulaf güvelenmiş üstelik kuşuma da yedirmişim!!!!

Genellikle yulaflardan meydana geliyor az once tum yem posetlerine baktim sadece yulafda vardi attim.

Arkadaslar aldigimiz yemden geldi ve butun kavanozla veya posetle sakladigima bulasmis. Ustelik agzi kapali olmasina ragmen. Butun nijer,kenevir ve yulaf da dahil yemleri atmak zorunda kaldim. Dikkat edin bu guveler ve yavrulari yemleri de yiyor. Ayrica yemliginizi kontrol ettiginizde kabuklari uflediginiz zaman topaklanma varsa sizde de guve kurtcuklari olusabilir. Gecmis olsun.

Ayrica balli kraker alirsaniz, ki almayin cunku yemleri birarada tutan yapistirici cok zararli, onlardan da kurtlar cikiyor bir uretici soylemisti. Tavsiye edilmiyor. Bir de ben dal dari almistim paket icinde ondan da cikti malesef. Kisacasi her yere girip uruyorlar. Sikca kontrol edin yemliklerinizi.

Yulaf niyeyse kurtlanıyor bayat mı satıyorlar nedir bilemiyorum

Guvenin zarari var evet. Bilmeyenler icin yazayim guveler her turlu tahta,kumas ve baklayi yer. Kiyafetlerinize, ortulerinize zarar verir. Cogaldiklarinda ugrasmasi cok cok zor oluyor. Supheleniyorsaniz ara sira tavanlarinizi kontrol edin. Su veya nemli ortam bulamadiklari zaman tavanda yuruyorlar.

Guvenin zarari var evet. Bilmeyenler icin yazayim guveler her turlu tahta,kumas ve baklayi yer. Kiyafetlerinize, ortularinize zarar verir. Cogaldiklarinda ugrasmasi cok cok zor oluyor. Supheleniyorsaniz ara sira tavanlarinizi kontrol edin. Su veya nemli ortam bulamadiklari zaman tavanda yuruyorlar.
Posette gordum orumcek agi nasil ag yapar o tarz seyler vardi biraz karistirsyim dedim alti full kelebek oldugu gibi baglayip attim kacanlarids oldurdum dikkat edilmesi gerek

Posette gordum orumcek agi nasil ag yapar o tarz seyler vardi biraz karistirsyim dedim alti full kelebek oldugu gibi baglayip attim kacanlarids oldurdum dikkat edilmesi gerek
Evet, kesinlikle ip pamuk ve orumcek agi gibi seyler oluyor. Kurtcuk fotografini da yukleyecegim.

Iste kurtcuk

Ekli dosyalar

• 15C04B6D-D62B-4C80-BB6C-10772459314C.jpeg
    15C04B6D-D62B-4C80-BB6C-10772459314C.jpeg
    989.2 KB · Görüntüleme: 29
Kenevir tohumunda

Ekli dosyalar

• 944EB810-2420-4CAB-834D-71861DCDF7AF.jpeg
    944EB810-2420-4CAB-834D-71861DCDF7AF.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
Yem kabindaki yumurtalar ve iplikler

Ekli dosyalar

• 4B5CDDF3-6585-47B5-94E5-E8D2DB0495C4.jpeg
    4B5CDDF3-6585-47B5-94E5-E8D2DB0495C4.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 25
Arkadaslar sizi uyariyim,kesinlikle yemlerinizi kontrol edin. Ben bircok cesit yem almistim,kenevir, kizistiricili yem vs. Ve hepsini saglikli olsun diye plastik degil cam kavanozda sakliyordum. Evi guve ve kurtcuklar sardi. En son aklima yemlere bakmak geldi ve hepsinin icinde kurtcuk olusmus. Birkac tanesinde de yetiskin guve vardi. Sizden ricam yemlerinizi mutlaka kontrol edin. Cunku bu guveler haseredir dadandiklarinda cok ugrasirsiniz. Hem kuslariniz da saglikli olsun yumurta ve kurtcuk pisliklerine maruz kalmasin. Bilmeyenler icin detaylari yazabilirim. Butun her seyi attim.
o dediğiniz güvelere halk arasında kepelek deniyor minik kahverengi bir kelebek onlar yemlerin içine yumurta yapıyor veya buğday tahıl sonra kurtcuklar çıkıyor yemlerden besleniyor sonra kepelek oluyor.Yemlerin son tüketim tarihi vardır kapalı yem almanızı tavsiye ederim

teşekkür ederiz uyardığınız için hiç böyle bir durumla karşılaşmamıştım bişey daha sorucam kızıştırıcı mama kullandınız ya bi zararı oldumu kullanmayı düşünüyorum bide ne sıklıkla veriyim

Geri