Karadeniz Pet

Yemliğindeki yemleri ağızıyla dışarıya atıyor.

tdemir

Yeni Üye
Muhabbet kuşum limonu sahipleneli 10 gün civari oldu ele alışmadı. 2 gündür tuhaf sesler çıkartarak ve gözümüzün içine bakarak yemini ağazıyla dışarıya çıkartıyor. Madirende olsa kendisini sevdiriyordu iki dündür oda yok izin vermiyor. Ne derdi var anlayamadım. Ne yapmam gerekiyor lütfen biri bir akıl versin. Kuşumun yaklaşık 2 aylık ve dışı olduğunu tahmin ediyorum.

10 günlük hiç bir kuş ne eve alışır ne ele alışır oan biraz zaman verin.Muhtemelen kafeste canı sıkıldıgı,ilgi istediği için yemlerini dışarıya atıyor.Bu durum kuşların %80 inde mevcut.

10 günlük hiç bir kuş ne eve alışır ne ele alışır oan biraz zaman verin.Muhtemelen kafeste canı sıkıldıgı,ilgi istediği için yemlerini dışarıya atıyor.Bu durum kuşların %80 inde mevcut.
Başka bir sorunu olmasından korkuyordum. İçim rahatladı birazda olsa ne yapmalıyım peki bu süre zarfında. Dün kafesini temizlerken kafesten çıktı hiz dokunmadım biraz dolaştı kafesine geri döndü. Ara sıra dışarıya cıkarsam bi faydası olurmu. Bana alışmasına engel olur mu salmam.

Başka bir sorunu olmasından korkuyordum. İçim rahatladı birazda olsa ne yapmalıyım peki bu süre zarfında. Dün kafesini temizlerken kafesten çıktı hiz dokunmadım biraz dolaştı kafesine geri döndü. Ara sıra dışarıya cıkarsam bi faydası olurmu. Bana alışmasına engel olur mu salmam.
Hayır engel olmaz,siz üzerine fazla düşmeyin zamanla kendisi ortama ve size alışacak zaten.

Hayır engel olmaz,siz üzerine fazla düşmeyin zamanla kendisi ortama ve size alışacak zaten.
İnşallah. Akışına bırakacağız ozaman çünkü korkuyorum bizden ürkmesinden korkmasından elimden geldiği kadar kibar ve sevgiyle yaklaşıyorum.

ilk 2-3 haftalık süre zarfında dışarı salmayın iyice eve alışsın.Bulundugu ortamı evi olarak kabul etsin sonrası zaten kolay rahatça salabilirsiniz alıştıktan sonra

Geri