Karadeniz Pet

Yeni çiftimizin 2. Kuluckasi

Mustafacakmak

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar gercekden çok güzel ve mutlu bir an yavrularını kontrol etmek için yuvalık açtığımda bana bir supriz yapmış arkadaşlar baktım yavrunun birini yuvadan ayrılmak istemeyeni kafasında 2 tüy yolmuşlar ama bir zarar yok inşallah devamı gelir
0066621730433599fbb7713e919b7a45.jpg
2b54bbdeb5848012405006bc1b5ff448.jpg

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Arkadaşlar gercekden çok güzel ve mutlu bir an yavrularını kontrol etmek için yuvalık açtığımda bana bir supriz yapmış arkadaşlar baktım yavrunun birini yuvadan ayrılmak istemeyeni kafasında 2 tüy yolmuşlar ama bir zarar yok inşallah devamı gelir
0066621730433599fbb7713e919b7a45.jpg
2b54bbdeb5848012405006bc1b5ff448.jpg

Maşaallah

HUAWEI VNS-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Az önce ikinci yumurtamız da geldi allah nazarlardan saklasin

Şimdi arkadaşlar bu konuyu 12 mart da acemiyim 12 ve 14 mart da iki yumurta yaptı ama bu güne kadar yatmadı şimdi bugün işten gelince baktım yuvada yumurtalara yatıyor bu yumurtaların çıkma ihtimalini varmı yoksa kuş strese girmesin diye yatmasına izin mi vereyim ne yapacagimi şaşırdım @Ayhan OTÇUOĞLU @Selçuk YÜKSEL

Bu konuda tecrübesi olan varmı acaba

12 gündür üstüne yatılmayan yumurta çoktan bozulmuştur. çıkma ihtimali yok.

ışıkta kontrol edip yumurtaları alabilirsin. boşu boşuna yatmasın kuş.

Neden yatmadı strese mi girdi acaba ?
Bilmiyorum yuvada yavru varken yavruları dövdü yumurta yaptı 1 sonra 2 sonra yatmadı 3. Yumurtada gelmedi 10 gün sonra baktım yatıyor biraz yatsın sonra alırım yumurtaları

Bilmiyorum yuvada yavru varken yavruları dövdü yumurta yaptı 1 sonra 2 sonra yatmadı 3. Yumurtada gelmedi 10 gün sonra baktım yatıyor biraz yatsın sonra alırım yumurtaları

Hayırlısı inşallah tekrar güzel bir kuluçka geçirirler...

Boş olduğunu anlayıpta yatmamış olabilir. Yeniden yumurtlar. Dişiyi boştan yere yorma bence al yumurtaları.

Boş olduğunu anlayıpta yatmamış olabilir. Yeniden yumurtlar. Dişiyi boştan yere yorma bence al yumurtaları.
Hiç yatmadı ki.bos olduğunu nerden anladı acaba veya sonradan neden yattı onu anlamadım şimdi işin aslı günahına girmek istemiyorum yoksa alırdım yumurtayı ben gene bir 10 gün bekleyecek sonra kontrol ederek alicam

Şimdi arkadaşlar bu konuyu 12 mart da acemiyim 12 ve 14 mart da iki yumurta yaptı ama bu güne kadar yatmadı şimdi bugün işten gelince baktım yuvada yumurtalara yatıyor bu yumurtaların çıkma ihtimalini varmı yoksa kuş strese girmesin diye yatmasına izin mi vereyim ne yapacagimi şaşırdım @Ayhan OTÇUOĞLU @Selçuk YÜKSEL

3. yumurta ile beraber kuluçkaya 24 saat yatmaya başlarlar. Doğrusu da budur. İlk yumurtaya yatanlarda olur. Ama kuşunuz doğru yapıyor. Böylece ilk 3 yavru 1 er gün ara ile çıkıyor. Ezilme problemi azalıyor.

3. yumurta ile beraber kuluçkaya 24 saat yatmaya başlarlar. Doğrusu da budur. İlk yumurtaya yatanlarda olur. Ama kuşunuz doğru yapıyor. Böylece ilk 3 yavru 1 er gün ara ile çıkıyor. Ezilme problemi azalıyor.
Hocam 1. Yumurta 12 mart
3. Yumurta 14 mart da yaptı sonra 10 gün boyunca yumurta yapmadı kuluckayada yatmadı kafesde ole boş boş gezdi tam yumurtaları alicam derken akşam yumurtalara yattı yani 2. Yumurtadan sonra 10 gün ara verip yattı

Geri