Karadeniz Pet

Yeni Aldığım Muhabbet Kuşum Eve Getirirken Soğuğa Maruz Kaldı

OsmanT

Yeni Üye
Selamlar bugün aldığım 1-3 aylık muhabbet kuşum eve getirirken soğuğa maruz kaldı.Şimdi de bayağı hareketsiz ve poposunda dışkı var ve son dışkısı biraz değişik.İshal mi olmuş emin olamadım nasıl enerjisini yerine getirebilirim ve poposundaki dışkı problem mi ?

WhatsApp Image 2021-04-08 at 17.46.47.jpeg
WhatsApp Image 2021-04-08 at 17.46.46 (1).jpeg
WhatsApp Image 2021-04-08 at 17.46.46.jpeg

yapışan dışkıyı ılık suyla temizleyin. oda sıcaklığı stabil ve sıcak olsun. yavruşarda eve ilk gelince ishal görülebiliyor. tedavi için arkadaşlar yazsa daha iyi olur

Öncelikle hayırlı olsun..Soğuğa maruz kaldı derken anlayamadım..Kuşu yeni almışsınız ortama ve size alışması için kafesten bir haftaya yakın çıkarmayım ve sıcak oda ısısında kalmasını sağlayın.Petshoplarda satılan yemler pek sağlıklı olmuyor forumda genel olarak garden mix pembe şerit tavsiye ediliyor.Poposunu hafif nemli ılık pamukla silebilirsiniz.Dal darı kullanabilirsiniz severler.Kafeste kalamar kemiği ve mineral blok mutlaka bulunsun.Ayrıca meyve sebze yumurta yemezse vitamin edinirsiniz genel olaral Röhnfried markasımın vitaminleri tavsiye ediliyor.Kuş stresli olacaktır ona zaman tanıyın.

1617895684529.png
Yem olarak bunu aldım.Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler dediklerinizi uygulayacağım.

Geri