Karadeniz Pet

Yeni aldığımız kuş çok çekingen

Normal ortama alışma sürecinde hele bir alışsın durmuyor bu diyeceksiniz

Normal ortama alışma sürecinde hele bir alışsın durmuyor bu diyeceksiniz

Eğer korunaklı götürürüz diyorsanız yanınıza alın ama bence gerek yok 2 gün uzun bir süre değil yemini suyunu verip ortamını bozmayabilirsiniz

o zaman ceryanda bırakırsınız sakıncalı olur onun için

Ya evde yanlız bırakmaya gönlüm el vermiyor. Yemini bazen bulamıyor. Elimizle yediriyoruz. Kafesin tabanınada inmiyor korkuyor . yem yememesinden korkuyorum

ötmeyi de zamanla öğrenecektir benim kuşumda yeni yem kırmaya başlamıştı aldığımda oda ötmüyordu sadece konuşmayı öğrendi zamanla ta ki yanına arkaadaş gelene kadar ki 3-3.5 aylıktan sonra gelmişti diğer kuş ondan öğrenmişti ötmeyi sizin yavrunuzda daha küçük bi yavru ve yeni bir ortama girmiş ve alışmaya çalışıyor normaldir hareketleri zamanla açılacaktır ve seferde yaramazlıklarından dem vurursunuz :)

arabanın içersinde kafesinin üzerine bir örtü atıp camdan veya klimadan ceyranda kalmasını önleyerek götürebilirsiniz ben arka koltukların arasına kafesleri yerlestirmiştim tam ön koltukların arkasına denk getirerek yinede kafesin arkasından alarak iki yanını örtü ile kapattım sadece ön tarafı açık kaldı yani arkaya bakan kısmı bu şekilde götürüp getiridm çok şükür birşey olmadı ama dikkat etmelisiniz maşallah çok güze bir yavru

Yeni mimandarımız co pilotumuz

Ekli dosyalar

• 20170915_180634.jpg
    20170915_180634.jpg
    924.1 KB · Görüntüleme: 11
Çok tatlı olmuş maşallah. Aman dikkat edin, kapıyı, camı açarsanız bu şekilde dışarıda olmasın. Ürker, bir şey olur dışarı kaçabilir :(

arabanın içersinde kafesinin üzerine bir örtü atıp camdan veya klimadan ceyranda kalmasını önleyerek götürebilirsiniz ben arka koltukların arasına kafesleri yerlestirmiştim tam ön koltukların arkasına denk getirerek yinede kafesin arkasından alarak iki yanını örtü ile kapattım sadece ön tarafı açık kaldı yani arkaya bakan kısmı bu şekilde götürüp getiridm çok şükür birşey olmadı ama dikkat etmelisiniz maşallah çok güze bir yavru

Hocam arabayla giderken bizim çocuk kafesten dışari çıkarmış geldi direksiyona kondu allahtan cam kapalıydı

Geri