Karadeniz Pet

Yeni çift olarak kuş aldım alışma süreci ne kadar sürer

Ottoman.45

Meraklı Üye
Arkadaşlar onceden çift olan bir kuş aldım ancak alışma süreci ne kadar sürer bilgisi olan var mı şuan çok korkak duruyorlar erkegin ceresi lacivert dişinin ceresi kahverengi ikiside kızgın yani ama erkek ayağını atmaya calisiyor dışı çok korkuyor herşeyden alismadiklari icinmi yorumlarınızı bekliyorum

tek çiftten verim almak biraz zor. hele ki yetişkin olarak aldıysanız. kalabalık ortamdan geldiği için ev ortamına alışsalar bile yavru vermeyebiliyor. ama yinede kuşları rahatsız etme. yem ve su değişimleri hariç kafese müdahale etme. kafesi yüksek bir yere koy kendilerini güvende hissetsinler. gerisi senin bakımına ve ortama alışmalarına kalmış. sana birde tüyo vereyim eğer yavru almak istiyorsan, henüz yavruyken 1 dişi 1 erkek kuş alıp kendin yetiştir. bu kuşlar yavruyken birbirlerine alıştıkları için eş olma olasılıkları yüksek oluyor. ve ortam değişikliği olmadığı için %90 yavru veriyorlar. %10 ise senin nasıl baktığınla alakalıdır.

Ama zaten kuşları eş olarak aldım daha 1 gün oldu zaten

Ama zaten kuşları eş olarak aldım daha 1 gün oldu zaten
Hayirli olsun kuslari kullanmadiginiz yada az giris cikis yapilan bir yere 1.5 metre yukseklige koyun 2 3 gunde bir yumurta mamasi verin kizil daldari verin sabredin insallah yavru alirsiniz

Kafes duzeniniz kotu gibi plastik tunek kullanmamaniz iyi olucaktir

Kural 1 Kuslarin kafesi 1.5 metre yukseklige koy as
2 maddi durumun varsa akilli yemlik al işini cok kolaylastiracak
Kafesleri birlestirerek iyi yapmissin genis olmus alti tavali kafesler temizlik icin daha iyi oluyor ilerde kafes almak istersen aklinda olsun
3 suyu tuneğin yanina takin
4 tunekler arasi coook genis gordum kuslar ucsun istenir ama sizin ki baya genis olmus sanki
5 tunekler tahta olsun
Benim kisisel tecrubem yuvalik tuneginin kafes tuneklerinden en yuksekte olmasi yuvaliga ilgiyi artiriyor ilgi cekici geliyor cunku yuksegi severler guvende hissederler onu uygulayabilirsin
Yemlik olarak icten tek yemlik kullanmissiniz galiba digeri mamalik gibi mamayi sabah veriyorsaniz ogleden sonra alin havalar sicak bozulur

Yuvaligi takmazsaniz biraz ortama alisirlarsa 1 ay gibi beklemeniz iyi olurdu

Geri