Karadeniz Pet

Yeni gelen muhabbet kuşu

omerpasa2147622

Yeni Üye
Merhabalar dün yeni kuş aldım bir buçuk aylık erkek ama dün geldiğinden beri nerdeyse hep kafesin altında sanırım benden ürküyor hep kafesin altında durması bir problem midir kuşu daha dün aldım.

Ekli dosyalar

• IMG-20180822-WA0007.jpeg
    IMG-20180822-WA0007.jpeg
    620.3 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20180822-WA0010.jpeg
    IMG-20180822-WA0010.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 39
Eve yeni geldiği için bu durum olağan bir şey. Dışkısı nasıl?

Yeni ortama girdigi icin bu durumda alismasi icin zaman verin. Bol bol ilgilenin.

Maşallah çok tatlı umarım alışır ilk aldiğinda böyledir hep çok korkarlar sadece bir odaya koyun orayı tanısın sevsin sizde kafesi kapağını açın canı çıkmak isterse çıksın elinize yem alarak küçük alıştırmalarla alışacaktır düzenli temizliğini yapın ilgi gösterin ve onu güvenini kiricak davranışlardan kaçının bir sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz

Aynı şeyleri bende yaşamıştım şükür artık korkusu kalmadı alıştı iyice. Bu arada kuşunuz çok güzel Maşallah

Bir Şeyi Yok İlgilenmelisin Benim Kusumdada Vardı Hemen Gecti

Maşallah çok tatlı umarım alışır ilk aldiğinda böyledir hep çok korkarlar sadece bir odaya koyun orayı tanısın sevsin sizde kafesi kapağını açın canı çıkmak isterse çıksın elinize yem alarak küçük alıştırmalarla alışacaktır düzenli temizliğini yapın ilgi gösterin ve onu güvenini kiricak davranışlardan kaçının bir sorunuz olursa mesaj atabilirsiniz
Kafesin kapagini ve elden yemek yedirmeyi 1 hafta sonra mi baslamalimiyim

Ben kuşların özgür kalmasından yanayım acın o çıkarsa çıkar yemek yediemeyide başlayabilirsiniz korknasza

Kuşun salık bir şekilde durmasını istiyorsanız önce önleminizi alın. Ortamı bilmediği için uçarken sağa sola herhangi bir yere çarpabilir.

Kafesin tabanına aspur serpin ve sık sık temizleyin. Aspir hem kırması kolay hem de kuşlar için eğlencelidir. Ayrıca ilk fırsatta gerekli tedbirleri alıp kafes dışında ilgilenmenizi tavsiye ederim

Geri