Karadeniz Pet

Yeşil Sıvı Dışkı

Erkan S

Yeni Üye
Merhaba,
Tüy donemini agır geçiriyor . Gerekli vitamin vs takviyesini yaptım fakat tam toparlanmışken bugun bir anda halsizleşti ve ilk fotodaki dışkıyı yaptı. Veteriner şırınga ile ilaç ve vitamin verdi , (2 gun ilaç, sonraki 5 gun vitamin) ilaçlı suyu içtikten sonra cok degismemekle birlikte 2. fotodaki şekilde yaptı dışkıyı ve halen bu şekilde yeşil sıvı halinde devam ediyor. Güvendiğim bir veteriner, ve parazit kaynaklı oldugunu soyledi fakat sizlerin de yorumunu almak istedim. (veterinere bugun gittim) Bu tip bir dışkının işaret verdiği farklı bir hastalık var olabilir mi, ya da alternatif yapılabilecek birşey var mıdır? teşekkürler

Ekli dosyalar

• unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    26.7 KB · Görüntüleme: 20
  • 2-.jpg
    2-.jpg
    12.1 KB · Görüntüleme: 16
Tüy döneminde ki hayvana b vitamini takviyesi yapılır kullandığınız markanın adı ne Röhnfried bt amin forte tavsiye ediliyor tğy dönemi hafta da iki kere

Tüy döneminde ki hayvana b vitamini takviyesi yapılır kullandığınız markanın adı ne Röhnfried bt amin forte tavsiye ediliyor tğy dönemi hafta da iki kere
Merhaba , versale laga mutavit kullanıyordum, son donem sera ürünü kullandım , hastalıklı bir süreçte gibi düşündüğümden şu donemde vitamin kullanılmalı mı bilemedim

Merhaba , versale laga mutavit kullanıyordum, son donem sera ürünü kullandım , hastalıklı bir süreçte gibi düşündüğümden şu donemde vitamin kullanılmalı mı bilemedima
Anladım kullandığınız ürünlerde kaliteli hocalar görünce doğru tavsiyeyi vericektir

Parazit teşhisini şu dışkı üzerinden kalkıp nasıl koymuş acaba? Kuşa probiyotik takviyesi yapıyor musun?
Dün dışkıda sıvılaşma gorunce başlamıştım ama bugun dışkıyı tamaen bu şekilde gorunce ne yapacagımı bilemedim açıkcası, yem yiyor ara ara , fakat uyurken kuyrugunun aşağı yukarı inip kalktıgını goruyorum. Dışkısı şu an şefaf ve ortada beyaz şekilde , prbiyotik mi vermeliyim sizce elimde diazyme 256 var

Dün dışkıda sıvılaşma gorunce başlamıştım ama bugun dışkıyı tamaen bu şekilde gorunce ne yapacagımı bilemedim açıkcası, yem yiyor ara ara , fakat uyurken kuyrugunun aşağı yukarı inip kalktıgını goruyorum. Dışkısı şu an şefaf ve ortada beyaz şekilde , prbiyotik mi vermeliyim sizce elimde diazyme 256 var

Dışkı ya gerekli tahliller yapılmadığı sürece, parazit olup olmadığı anlaşılmaz.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.
siz yazdıgınızdan bu yana yapmadı, fakat sürekli poposunu kaşıyor, fazla sıvı ve orada mı kalıyor emin olamadım , poposunda katı leke de gorunmuyor, sabahı bekleyeceğim

Dışkı ya gerekli tahliller yapılmadığı sürece, parazit olup olmadığı anlaşılmaz.

Kafes tabanına tuvalet kağıdı koyun 3,4 tane dışkı yapsın bakalım.
bu şekilde yapmış , şimdi farkettim gece dekusmus sanırım kafes tellerinde gordum ,

Ekli dosyalar

• IMG-9035.JPG
    IMG-9035.JPG
    924.3 KB · Görüntüleme: 12
  • IMG-9036 (1).JPG
    IMG-9036 (1).JPG
    24.6 KB · Görüntüleme: 12
ve bu şekilde

Ekli dosyalar

• aaa.jpg
    aaa.jpg
    218.4 KB · Görüntüleme: 14