Karadeniz Pet

Yok mu bu hastalığın çaresi

Yunus Emre Zandolu

Meraklı Üye
Bir buçuk ay önce dişi bir kuş aldım. Aldıktan 1 hafta sonra dışkısının bazen dışkısının popodan düşmediğini farkettim. Ama ishal değil dışkısı normal ve tüylere bulaşmıyor. Ayrıca sık sık tıksırıyor ve nefes alırken kuyruğu biraz aşağı yukarı hareket ediyor. Kuşlarla ilgilenen birisi Neo Terramicyn önerdi kullandım işe yaramadı. Sonra veteriner buldum muhabbetlerle ilgilenen o ilaç verdi 4 gün kullandım yine işe yaramadı. Nedir bu sorun niye düzemiyor bu kuş? Kuşa baktığın zaman hiç hasta gibi durmuyor, hareketleri normal ama var bir sorun.Bu arada kuşum 1 aydır böyle uğraşıyorum ama düzeltemedim bir artık durum ciddiye binecek diye korkuyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Evet. Ama her zaman değil. Ve de çok tıksırıyor.
Dışkısının fotoğrafını atarmısınız. Tıksırmasının nedeni yemin tozlu olması ya da ortamın tozlu olmasından olabilir.
Haftada 2 kez düzenli bir şekilde probiyotik takviyesi yapın.

Dışkısının fotoğrafını atarmısınız. Tıksırmasının nedeni yemin tozlu olması ya da ortamın tozlu olmasından olabilir.
Haftada 2 kez düzenli bir şekilde probiyotik takviyesi yapın.
İlk probiyotik önerilmişti.Onu düzenli olarak kullanıyorum.Ama etki etmiyor.
x8Mk0f.jpg

Bir buçuk ay önce dişi bir kuş aldım. Aldıktan 1 hafta sonra dışkısının bazen dışkısının popodan düşmediğini farkettim. Ama ishal değil dışkısı normal ve tüylere bulaşmıyor. Ayrıca sık sık tıksırıyor ve nefes alırken kuyruğu biraz aşağı yukarı hareket ediyor. Kuşlarla ilgilenen birisi Neo Terramicyn önerdi kullandım işe yaramadı. Sonra veteriner buldum muhabbetlerle ilgilenen o ilaç verdi 4 gün kullandım yine işe yaramadı. Nedir bu sorun niye düzemiyor bu kuş? Kuşa baktığın zaman hiç hasta gibi durmuyor, hareketleri normal ama var bir sorun.Bu arada kuşum 1 aydır böyle uğraşıyorum ama düzeltemedim bir artık durum ciddiye binecek diye korkuyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Kardes o bende de oldu bi ilac kullandim adini suan hatirlamiyorum bakayim bulur isem atayim sana ama probiyotik olmasi lazimdi adini suan hatirlamiyrm

Kardes o bende de oldu bi ilac kullandim adini suan hatirlamiyorum bakayim bulur isem atayim sana ama probiyotik olmasi lazimdi adini suan hatirlamiyrm
Bende Probiacti ve Diazyme var probiyotik olarak. Sıvı olan daha etkili dediler bu yüzden onu kullanıyorum. Ama bir yararını görmedim.

Benim kuşumdada zamanında olmuştu. Bu tarz birşey.

Yarım çay kaşığı Keçiboynuzu pekmezi bir gün suluğunda beklettim.

Diğer gün sarımsak ezip azıcık suyuna katıp birgün bekletmiştim.

Diğer gün doğal probiyotik olan yoğurt üstü suyu olan yeşil bi su olur, ev yapımı yoğurtlarda olur bu.

O yeşil suyu biriktirip suluğa koyup birgün onu beklettim.

Böyle döngü yaptım sürekli, kursak mantarı vardı kakası garipti kusuyodu.

Arada bildiğimiz b vitamini ilaçları insan için olanlarından ufacık ezip arada onlarıda suyuna karıştırdım.

Sonraları forumda birisi flagy diye mantar ilacı önermişti.

Evde buldum onuda aymı şekil döngüye ekledim.

Kuşum uzun uğraş sonucu iyileşti.

Yeterki yardım etmek ve iyileştirmek isteyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri