Karadeniz Pet

Yumurta sıkışması

deryat

Meraklı Üye
Merhaba,
Kuşum bir haftadır iki gün arayla yumurtluyodu fakat dün yumurtlaması gerekirken yumurtlaması yumurtası var ele de geliyo poposundanda belli oluyo olduğu böyle iki gün olan süre bazen 3 güne vs çıkıyo mu yoksa yumurta sıkışması mı var? Daha önce başıma yumurta sıkışma olayı geldi yumurtlamasını sağladım o zaman ki halini de biliyorum belirtilerini vs ama şuan kuşum da öyle belirtiler de yok kendisinde iyi durumda yani ama yine de emin olamadım. Yumurta sıkışması var mı sizce yoksa bugün yumurtlar mi? Bu durum normal mi iki değil de bazen üç günde yumurtlayabiliyolar mi? Teşekkür ederim.

kafes tabanında vs çok vakit geçiyor mu? geçiriyorsa sıkışma olabilir.yine de daha bilgili üyeler yardımcı olacaktır.

ben 2.kuluçka dönemini yaşıyorum her 2 kuluçkada da ilk 2 yumurtayı 2 aralıkla yaptı sonra kileri 1 hafta sonra 3 gün aralıkla yaptı 8 tane yumurtam oldu şuan ki 2. kuluçkada da durum aynı 2 yumurta 2 gün arayla geldi 3. yumurta 1 hafta sonra diğerleri 3 gün arayla şuan bu sabah 7. yi yumurtladı

kafes tabanında vs çok vakit geçiyor mu? geçiriyorsa sıkışma olabilir.yine de daha bilgili üyeler yardımcı olacaktır.
Kafes tabanında öyle çok vakit geçirmiyor
ben 2.kuluçka dönemini yaşıyorum her 2 kuluçkada da ilk 2 yumurtayı 2 aralıkla yaptı sonra kileri 1 hafta sonra 3 gün aralıkla yaptı 8 tane yumurtam oldu şuan ki 2. kuluçkada da durum aynı 2 yumurta 2 gün arayla geldi 3. yumurta 1 hafta sonra diğerleri 3 gün arayla şuan bu sabah 7. yi yumurtladı
Üç gün arayla yapıyorsa iyi içim rahatlamış oldu teşekkür ederim.

Bazen 3 güne uzayabiliyor. Dışkı yapabiliyorsa sıkıntı yok. Farklı kuşların farklı özellikleri oluyor. Benim kuşum ilk kuluçkasında hep öğlen saatlerinde, 2 gün arayla yumurtladı.
Dışkı yapmasında bir sorun yok. İlk kez üç gün ara olunca bir sorun varsa öncesinde önlem almak istedim teşekkür ederim

Dışkı yapmasında bir sorun yok. İlk kez üç gün ara olunca bir sorun varsa öncesinde önlem almak istedim teşekkür ederim
Hiçbir sorun yoktur o zaman. Yumurta sıkışması olduğunda kuş hareket edemeyecek duruma geliyor zaten daha önce de görmüşsün yumurta sıkışması.

Geri