Karadeniz Pet

Yumurta

Tarumd

Meraklı Üye
Benim kuşum 3 gun arayla 2 yumurta yaptı son yumurtadan buyana 2 gun geçti fakat 3.yumurta gelmedi arastirmalarima göre 2 gunde bir yumurtluyorlarmis dalak durum degisebiliyormu yani 3 gunde 1 yumurtlamayada rastlaniyormu yoksa bu anormal bir durum mu

Yumurta sıkışması olabilir varsa elinize alın nazikçe yumurtlatın.

Kuşu takip edin çok halsiz vb. gibi duruyorsa yapın yoksa benim kuşum bi keresinde 4 gün sonra yumurtlamisti .

Ama arkadaşımın kuşu yuvalık ta ölmüştü yumurta sıkışmasından .

Kuşu iyice takip edin teşhisi koyarsanız yapın.

Beyefendi kusunuz daha once kac tane yumurta vermisti? Yani kuslar illa 5 10 tane yumurtlayacak diye birsey yoktur belkide 2 tane yumurtasi olacaktir veya yumurtlamasi bir gun gecikmis olabilir insallahda yumurta sıkışması degildir hayvan acı cekiyor hep yazık :/ durumu yarın yazarsanız bizde bilgilenmis oluruz simdiden iyi uretimler:)

Beyefendi kusunuz daha once kac tane yumurta vermisti? Yani kuslar illa 5 10 tane yumurtlayacak diye birsey yoktur belkide 2 tane yumurtasi olacaktir veya yumurtlamasi bir gun gecikmis olabilir insallahda yumurta sıkışması degildir hayvan acı cekiyor hep yazık :/ durumu yarın yazarsanız bizde bilgilenmis oluruz simdiden iyi uretimler:)
Ben acemilik ustam kuşları yeni aldım öncesini bilmiyorum sunan henüz yumurtlamadi kuluckada sabah çıktı şu içti geri yuvaya girdi sanki daha yumurtası var karnı şiş

Yumurtaligi fazla kontrol etmeyin . aksamdan aksama bakin bu gunde yumurtlamazsa elinize alip yumurta sıkışması varmi diye bir bakin eger bir sorun yoksa 2 tane yavrunuz vardir yada devami yoldadir sabirla bekleyin ama kontrol etmeyi unutmayin yumurta sıkışması olumcul olabilir .

Yumurtaligi fazla kontrol etmeyin . aksamdan aksama bakin bu gunde yumurtlamazsa elinize alip yumurta sıkışması varmi diye bir bakin eger bir sorun yoksa 2 tane yavrunuz vardir yada devami yoldadir sabirla bekleyin ama kontrol etmeyi unutmayin yumurta sıkışması olumcul olabilir .
Çok teşekkürler akşamı bekleyip dediklerinizi uygulayacağı

Hocam birde dişi kus yaşlı olabilir mi bir bakarmisiniz birde çıkarsa eğer yavrular ne renk olur

Vallaha yaş olarak bir bilgim yok acikcasi bu profilinizdeki kuslarsa eger beyazdan tutun koyu maviye kadar her mutasyonu olabilir cunku hangi genleri tasidigini bilmiyoruz sizede supriz olur yani ama genellikle azi babaya benziyo bence yani bu gune kadar gorduklerimde genellikle 2 tanesi babaya gerisi anneye fln benziyodu tabi dedigim gibi genleriyle alakali birsey .

Vallaha yaş olarak bir bilgim yok acikcasi bu profilinizdeki kuslarsa eger beyazdan tutun koyu maviye kadar her mutasyonu olabilir cunku hangi genleri tasidigini bilmiyoruz sizede supriz olur yani ama genellikle azi babaya benziyo bence yani bu gune kadar gorduklerimde genellikle 2 tanesi babaya gerisi anneye fln benziyodu tabi dedigim gibi genleriyle alakali birsey .
Çok teşekkürler bu arada dişi yuvaliga 1 saattir uğramadı olmayacak bu iş yavru goremicem

Beyefendi durmadan kurcalamaniz boyle bir etki yaratmis olabilir kusunuz kendini guvende hissetmezse girmeyebilir umarim erkek onu kafese girmeye zorlar .

Kuşları yumurtalimi aldınız yoksa sizde mi yumurtladi anladigim çok rahatsız ediyorsunuz

Sabır sabır bekleyeceksiniz fazla rahatsiz edilmesin insallah yatmaya devam eder .

İnşaallah düzelir artık hiç ilgilenmeyin yem su dışında

Öyle yapılan merak işte ilk olunca merakına yeniliyor insan değerli önerileriniz için çok teşekkürler

Hayırlı sabahlar dediğiniz gibi hiç rahatsız etmedi gece bir kere odanın kapısından baktım yuvalikta ikiside fakat sabah bir baktım ikiside dışarda dişi tunekte çiftleşme durumunda erkek hiç oralı değil zaten hiç ciftlestiklerini görmedim

Erkek disiyi yuvaliga girmeye zorlar siz onlari kendi haline birakmaya devam edin :)

Kusum dün yani 4.gun yumurtladı ben akşam 1 kere baktım yumurta sıkışması olmasın diye simdi 3 yumurtamiz oldu sanırım bnm kuşum geç yumurtluyor