Karadeniz Pet

Yumurtalar Çıkmadı.

MuayThai159

Paylaşımcı Üye
İlk yumurtayı 5. ayın 7 sinde aldım 4 gün sonra 2 . yumurtayı verdı 3 gün aralıklı da yumurtaları yaptı 6 yumurtam var 1 tanesi boş diye attım neredeyse 20 gün yumurtalar grı çizgiler var damar galiba onlar ışık geçirmiyor kırmızılar yani çıkmaya yakın olması gerekmiyormu yumurtalar içinde kuş görünmüyor acaba boşmu ?

İlk yumurtayı 5. ayın 7 sinde aldım 4 gün sonra 2 . yumurtayı verdı 3 gün aralıklı da yumurtaları yaptı 6 yumurtam var 1 tanesi boş diye attım neredeyse 20 gün yumurtalar grı çizgiler var damar galiba onlar ışık geçirmiyor kırmızılar yani çıkmaya yakın olması gerekmiyormu yumurtalar içinde kuş görünmüyor acaba boşmu ?
Yumurtaların resmini atsana

Yumurtalara ışık tutarak resmini at

atamıyorum telefonum arızalı kırmızı ışık dik tutunca geçirmiyor ortada yuvarlak var damarlar felan görünüyor ama yumurtanın tamamını kaplaması gerekmıyormu cünki 15 20 gün olacak

atamıyorum telefonum arızalı kırmızı ışık dik tutunca geçirmiyor ortada yuvarlak var damarlar felan görünüyor ama yumurtanın tamamını kaplaması gerekmıyormu cünki 15 20 gün olacak
Yumurta dolu o zaman 2-3 hafta bekle yumurta çıkmassa atarsın

İçinde yavruyu göremezsiniz zaten hocam. Anlattıklarınıza göre yumurtalar dolu. Eğer içinde ölmemişlerse , ki umarım ölmemişlerdir , çıkacaklardır.

valla hocam internette okuyorum damarlar kırmızı belli olur kalp atışı görünüyor felan fotoraflarda bizde gri çizgiler var 1 yumurtanın üstü sapsarı ortadan aşşağısı beyaz sıvı bir yumurta ortası kırmızı hiç biri dik tuttugumda ışık geçirmiyor .

Işık geçirmeyen kesin doludur. Diğerlerini de atmayın bekleyin bir umut. Gei çizgiden kastınızı anlamadım valla. 21 günde çıkar yumurtalar 18 günde çıkan da olabiliyor. 22-23 günde de. ilk 3 yumurtaya yatmamış olabilir ona göre hesaplayın. Çıkış tarihini

abi ilk yumurtaya 5 . ayın 11 nde yatmaya başladı yumurtanın üstünde felan gri çizgiler görünüyor yumurtada kırmızı damarlar yok grii çizgilere damar galiba

Damar olsa gri olmaz kırmızı olur. Ama yine de acele edip altından almayın belki de doludur. Yumurtanın üzerinde durması kuluçkaya yattığı anlamına gelmiyor. İlk 2-3 yumurtayı altına almasına rağmen ısıtmıyorlar. Siz dediğim gibi hesap yapın 3. yumurtanın tarihinden itibaren sayın.

anlattıgına gre yumurtalarda embriyo oluşmuş fakat 7 mayıs da yumurtası 25 26 mayyısda ilk yavrunun çıkması gerek. havaların ısınması ile genel bakım ihmal edilirse yumurta bozulabilir veya anne yarım saat kadar yatmazsa yumurtalarda bozulabilir..

Benim de kuşumda ilk yumurtasını 28.05.2017.inde,ikincisini 30.05.2017 unda,3.yummurtasını 02,06.2017 de yaptı..üzerinde yatıyor..Ama yummurtalarını kontrol etmedim..Acaba dolu mu.boş mu nasıl anlarım.? Sadece dışkısını yapmak için yuvalıktan çıkıyor..o aşamada yumurtalarına bakıyım diyorum 3 den fazla yaptı mı diye,ama beni görürgörmez hemen yuvalığa girip yumurtalarını saklıyor..Bugün petshopa sorduğumda gün aşırı yumurtlamayan yani 2 gün arayla yumurtlamasa boş olur dedi..3.yumurtayı 3 günde yaptı ve hala daha yumurtlamadı..Ama düşünülecek olursa benim erkek ve dişi kuşum aydır eş tuttular ama daha yeni yumurtladı..Bu durumda yumurtadan yavru alma ihtimalim ne kadardır sizce.?

Benim de kuşumda ilk yumurtasını 28.05.2017.inde,ikincisini 30.05.2017 unda,3.yummurtasını 02,06.2017 de yaptı..üzerinde yatıyor..Ama yummurtalarını kontrol etmedim..Acaba dolu mu.boş mu nasıl anlarım.? Sadece dışkısını yapmak için yuvalıktan çıkıyor..o aşamada yumurtalarına bakıyım diyorum 3 den fazla yaptı mı diye,ama beni görürgörmez hemen yuvalığa girip yumurtalarını saklıyor..Bugün petshopa sorduğumda gün aşırı yumurtlamayan yani 2 gün arayla yumurtlamasa boş olur dedi..3.yumurtayı 3 günde yaptı ve hala daha yumurtlamadı..Ama düşünülecek olursa benim erkek ve dişi kuşum aydır eş tuttular ama daha yeni yumurtladı..Bu durumda yumurtadan yavru alma ihtimalim ne kadardır sizce.?

Petshop yanlış bilgi vermiş. Üstüste yumurtladı ve boş çıkacak diye bir kaide yok. Bazen üstüste bazen gün aşırı bazen de 3 günde bir yapabiliyorlar. Dolu veya boş olması bunlarla alakalı değli erkek vitamin ve Protein yönünden eksik beslenmemişse hepsinin dolu çıkma ihtimali yüksek. Bence illa da kontrol edecem diye uğraşmayın. 20 06 da yuvalıktan yavru sesi gelmiyorsa kontrol edersiniz. Işıkla kontrol edersiniz boş ve dolu yumurtalar bariz belli oluyor zaten.

Son düzenleme:
Petshopcu yanlış bilgi vermiş. Üstüste yumurtladı diye boş çıkacak diye bir kaide yok. Bazen üstüste bazen gün aşırı bazen de 3 günde bir yapabiliyorlar. Dolu veya boş olması bunlarla alakalı değl erkek vitamin ve Protein yönünden eksik beslenmemişse hepsinin dolu çıkma ihtimali yüksek. Bence illa da kontrol edecem diye uğraşmayın. 20 06 da yuvalıktan yavru sesi gelmiyorsa kontrol edersiniz.
Yani 15 gün sonra,geçen 1 haftayıda eklersek yumurtalar 22 günde falan çıkıyor o zaman..Anladım güzel.. vitamin ve protein derken ne demek istediniz.?Bend gaga taşı,kalamar kemiği ve kum var..Artı özel mama da veriyorum..Bunun haricinde başka ne verebilirim.?Genelde dişi daha çok tüketiyor ama kalamar kemiği..tam yuvalığın yanında olduğundan dışkısını yaptıktan sonra yuvaya girmeden yiyor ve hemen yuvaya giriyor..

Ortalama süre 21 gündür 18 de olabilir 23 de. ilk 2-3 yumurtaya kuluçka yapmayabiliyorlar. Yuvalıkta oluyorlar ama yumurtayı ısıtmıyorlar. Ortalama bir tarih verdim.

Ortalama süre 21 gündür 18 de olabilir 23 de. ilk 2-3 yumurtaya kuluçka yapmayabiliyorlar. Yuvalıkta oluyorlar ama yumurtayı ısıtmıyorlar. Ortalama bir tarih verdim.
Hmm,evet üstte bir başka paylaşımcıya attığınız yorumu okumuştum..Umarım erken çıkarlar ben bu anı 3 senedir bekliyorum..Farklı kuşlarla olsada..Bu kuşumdan da aydır bekliyordum..eş tuttuklarından beri..