Karadeniz Pet

Yumurtalara bir şey olur mu?

seyma-

Yeni Üye
Merhabalar. Kuşumun ilk kuluçkası 6 yumurtaları var. İlk yavru çıkalı 6 gün oluyor ve diğer 5 yumurtadan hiç bir hareket yok. Boş olmalarına üzülüyordum. Dün sabah baktığımda bir yumurtanın çatladığını gördüm. Bugün daha 5 dk önce baktığımda da hâlâ çatlak duruyordu. Sizce müdahale etmeli miyim? Sonuçta neredeyse üstünden 24 saat geçti. Geç kalıp da ölmesini istemiyorum.

Yumurtalar kaç günlük eğer 22 günü geçtiyse küçük bir kürdan ya da cımbız ile içerideki yavruya zarar vermeden çıkartılmalı yumurtanın fotoğrafını koyarsanız daha iyi anlayabilirim iyi günler

Yumurtalar kaç günlük eğer 22 günü geçtiyse küçük bir kürdan ya da cımbız ile içerideki yavruya zarar vermeden çıkartılmalı yumurtanın fotoğrafını koyarsanız daha iyi anlayabilirim iyi günler
Yumurtayı dikkatli bir şekilde kırarak (iğneyle) yavruyu çıkardım fakat yavru ölmüştü. Keşke daha önce müdahale etseydim diye düşünüyorum. Belki yaşayabilirdi. Yinede cevapladığınız için teşekkürler.

Yumurtayı dikkatli bir şekilde kırarak (iğneyle) yavruyu çıkardım fakat yavru ölmüştü. Keşke daha önce müdahale etseydim diye düşünüyorum. Belki yaşayabilirdi. Yinede cevapladığınız için teşekkürler.
Başınız sağolsun kendinizi suçlamayın yapabileceğiniz bir şey yoktu umarım diğer yavrular sağlıklı bir biçimde yumurtadan çıkarlar

Merhaba
Üzüldüm 🙁
Karanlık bir odada telefonunuzun flaşını açın ve yumurtaları tek tek üzerine koyup kontrol edin,sarı ise boş,kırmızı damarlı ise yumurta doludur. Hatta buraya fotoğrafını paylaşın bakalım bizler de.

Başınız sağolsun kendinizi suçlamayın yapabileceğiniz bir şey yoktu umarım diğer yavrular sağlıklı bir biçimde yumurtadan çıkarlar
Sağolun. Diğer yumurtalarıda bekliyorum hatta birisi bugün çıktı. Umarım digerleride sağlıklı bir şekilde çıkar.

Merhaba
Üzüldüm 🙁
Karanlık bir odada telefonunuzun flaşını açın ve yumurtaları tek tek üzerine koyup kontrol edin,sarı ise boş,kırmızı damarlı ise yumurta doludur. Hatta buraya fotoğrafını paylaşın bakalım bizler de.
4 yumurta'nın 2 si dolu 2 si boştu. Dolu olanlardan birisi çok şükür bugün sağlıklı bir şekilde çıktı. Diğerini bekliyorum. O an fotoğraf çekmek aklıma gelmedi o yüzden elimde fotoğraf yok.