Karadeniz Pet

Yumurtalara bakabilir misiniz

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Hayırlı geceler. Yumurtaların dolu olup olmadıklarını soracaktım. Şuana kadar kontrellerimde damarlanmaya hiç denk gelmedim ama bazısı açık turumcu kırmızımsı bazısı koyuya yakın kırmızı . Her yumurtanın 2 adet fotoğrafı var her fotoğrafta farklı açıdan çektim yumurtayı. Eğerki hepsi boşsa komple 1 kuluçkanın boş olma ihtimali varmı ki ?
Şuanda bu yumurtalara ek tekrar yumurtlamaya başladı.
Ayrıca sanki 3 numara ile 6 numarayı hareket ettirince içinde küçük birşeyde hareket ediyormuş gibi yada bana öyle geliyor.

NOT: NUMARALAR YUMURTALARIN ÇIKIŞ SIRASININ NUMARALARI DEĞİLDİR,ÇIKIŞ SIRASINI MAALESEF BİLMİYORUM

20190409_230414.jpg
20190410_005709.jpg
20190410_005823.jpg
20190410_005848.jpg
20190410_005913.jpg
20190410_005933.jpg
20190410_005955.jpg
20190410_010019.jpg
20190410_010043.jpg
20190410_010105.jpg

20190410_010125.jpg
20190410_010141.jpg

Işık keşke beyaz olsaydı bu ışıkta karıştırma olasılığı çok yüksek herkesin

Flash beyaz ve sarı çift tonlu. Tekrar akşama tek tek çekip atarım hocam ama beyaz flash ilede aynı şekilde gözüküyor.

Sağolun hocam misafirler vardı çekip atamadım fotoğrafları dişi bu kuluçkadaki yumurtalar çıkmadan. Salı günü tekrar yumurtladı bugünde 2. Yi yumurtladı . İlk fırsatta yumurtaları tekrar çekip atacağım eğerki kesin boş olanlar varsa altından alayım dişi ısıtmak için yeni yumurtaları zorlanmasın.

Eyüpcan YATMAZ,

Yumurtaların o kadar kirli olmaması gerekir. Bu takımın yumurtayı yapması esnasında yavruları mı vardı yuva da, yoksa anne mi bu kadar pisletti. Yumurtaların böyle bulaşık olması doğru değil. Eğer ilk yumurtaları ise boş gelmesi normal iken bu kirlenme hastalık belirtisi olabilir. Yavru bakarken bu hale gelmişse ılık su da nazikçe soğutmadan temizleyip yeniden fotoğrafla.

Eyüpcan YATMAZ,

Yumurtaların o kadar kirli olmaması gerekir. Bu takımın yumurtayı yapması esnasında yavruları mı vardı yuva da, yoksa anne mi bu kadar pisletti. Yumurtaların böyle bulaşık olması doğru değil. Eğer ilk yumurtaları ise boş gelmesi normal iken bu kirlenme hastalık belirtisi olabilir. Yavru bakarken bu hale gelmişse ılık su da nazikçe soğutmadan temizleyip yeniden fotoğrafla.
Abi anneleri çok kirletiyor yumurtalara falan yatıyor ama yuvayada dışkılıyor iki güne bir folluğu değiştiriyorum sürekli. Yumurtaları hemen yıkıyorum hıcam ılık su ve yumuşak fırça ile.

Yumurtaları Yıkadım Boş Gibi Geliyorlar Bana Ama Hata Yapıp Dolu Yumurtayı da Atmak istemem Yeni Fotoğrafları Bunlar ;
NOT:Flash beyaz ışıktır,bordo telefon kılıfı yumurtanın görüntüsünü değiştirmiyor ve üstünde yazan numaralar rastgele konulmuştur.
36316
36317
36318
36319
36320
36321
36322
36323
36324

Yumurtalar boş görünüyor. Kuşlarında e-coli, salmonella gibi bir hastalık durumu olabilir. Yumurtaları alınca uygun şekilde ilaçlama yapmanı öneriyorum. Normal de dişiler yuva içine pek dışkılamazlar. Tabi istisnalar olabiliyor. Ama yumurtaların boş olması, yumurtaların kirlenmesi, içeri dışkılama da hastalık şüphesi: hepsi birlikte olunca artıyor. Geçmiş olsun.

Yumurtalar boş görünüyor. Kuşlarında e-coli, salmonella gibi bir hastalık durumu olabilir. Yumurtaları alınca uygun şekilde ilaçlama yapmanı öneriyorum. Normal de dişiler yuva içine pek dışkılamazlar. Tabi istisnalar olabiliyor. Ama yumurtaların boş olması, yumurtaların kirlenmesi, içeri dışkılama da hastalık şüphesi: hepsi birlikte olunca artıyor. Geçmiş olsun.

Geçen gün bende farketmiştim @Ayhan OTÇUOĞLU abi, sanırsam dişide sulu ishal var birkaç kere kafesin dışına ve kafese çok sulu ve pis kokulu şekilde dışkılamıl kuşlardan biri. Ama sürekli olan bir durum değil gibi tedavisi nedir ve nasıldır abi ?

E-coli tedavisi uygulayınız. Sulphamezathine, Enrocure veya veterinerden alınacak ilaçlarla kolayca yapılabilir.
Tamamdır abi hemen araştırıyorum ilaçları ayrıca bu fotoğrafını attığım yumurtaları boş olduğu için yuvadan aldım 8 Nisanda yeniden yumurtlamaya başladığı yumurtalardan 1.si dolu bugün 3.yumurtayı yaptı. Garip bir şekilde önceki kuluçkadakilerin hepsinin boş olmasının sebebi bu hastalıktanmı kaynaklanıyordu ?