Karadeniz Pet

Yumurtami Var Acaba ?

Eyüpcan YATMAZ

Paylaşımcı Üye
Sa hayirli mutlu haftasonular dilegiyle.
Dun aksam bi arkadasin akrabasinda cift muhabbet varmis bi bakayim guzelse alirim dedim ve aldim. Fiyati 60 tl uygun bence.
Sorunuma gelirsek bu ciftten daha once yavru alindigini soylediler. Ben normalde kuslari getirecekdim disiyi salmaya atacakdim dinlenmesi acisindan hemde kucucuk kafeste uzun zamandir iyi gelir diyerekden. Ama kusu alip geldikden sonra kuyrugunun dusuk oldugunu ve ucarken duzgun ucamadigini farkettim. Yumurta vardir diye suanda erkek ile birlikte kafeste duruyorlar ama yuvaliga girme yok zaten aldigim kisi yuvalik takmiyormus yumurta yapmasin diye ben eve gelince kendim taktim yuvaligi
IMG_20171008_111842.jpg
. Erkegede pek iyi davrandigi soylenemez erkek kur icin yaklastiginda arada vuruyor. Egerki diside yumurta yoksa 1 hafta birbirlerini gormeyecek sekilde salmada daha sonra birbirlerini gorecek sekilde yan yana kafeslerde daha sonra ise erkegin yanina alacagim kusu.Ayrica arada hem erkekde hem diside bi titreme oluyor sebebi nedir Sizce ne yapmaliyim ?
IMG_20171007_212604.jpg
IMG_20171008_111826.jpg

?

Var gibi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tesekkurler
Baska fikri olan varmi

Yuvalık önemli dişi istemesse yumurta gelişimini durdurabilir istemez sana alışkınaa dişi yuvalığa yur içine elini sok tıkırdat filan

Özendir yani

pek anlamadım ben bakınca isterseniz selcuk beyi etiketleyip ona sorabilirsiniz selçuk yüksel ismi bu ismi yazıp basına @ koyun yeter :)

tesekkurler gerek kalmadi yumurta varsada disi yeni geldigi icin 2 gun sonra kuyruk popo kismi duzeldi. Eritti buyuk ihtimal stresden dolayi yumurtayi. Bende salma kafese aldim. 1 yada 2 hafta dinlensin geri erkegin yanina alacagim