Karadeniz Pet

Yumurtamı yaglanmısmı

Omer3461

Onursal Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Merhaba arkadaslar ben bu kusumun 3 4kere cıftlesdıgını gordum gecenlerde bu kus cok zayıfdı halada ole gozukuyor fakat ben 2haftadır poposunun sıslıgınden meraklanıp elime alıp kontrol eddim fakat ole bı sertlik yokdu 2hafta ıcınde cıftlesmeden sonra sısdı poposu anlam veremedim devamlı yuvalık da kus erkek besliyor kendisi yuvalık dan nrdyse hıc çıkmıyor diski sıda cok cok buyuk bırde diski sınıda yuvaya yapmaya basladı ve popo kısmı rengi sarı ıdı foto bırakıcam bakarmisiniz sıkıntı nedır saolun sımdı den

Ekli dosyalar

• IMG_20171222_161500.jpg
    IMG_20171222_161500.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 63
  • IMG_20171209_140335.jpg
    IMG_20171209_140335.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 69
Çiftleşse de çiftleşmese de dişi kuş yumurtlar kızgınlık yumurtası. Kalamar kemiği, sık sık yuvaya girmeler ve büyük dışkı var ise bu yumurtanın başlangıcı anlamına geliyor.

Çiftleşse de çiftleşmese de dişi kuş yumurtlar kızgınlık yumurtası. Kalamar kemiği, sık sık yuvaya girmeler ve büyük dışkı var ise bu yumurtanın başlangıcı anlamına geliyor.
Evet hepsı tamam ama poposunun. Rengi normalmı onu anlamadım

Ben kuşun yumurtasından kaynaklı olduğunu düşünmüyorum, daha çok yağ bezesi gibi sanki. Emin olamadım.
Bende ole dusunuorum fakat bu kus cok zayıftı bır ıkı haftada bole yağlanması normalmı bilemedim cıftlesıorda yuvadan da cıkmıo diski sıda buyuk neden bole olmus anlamadm sık sık elma sirkesi de veriyorum mamayıda 2gunde bır veriyorum zaten kendı yemıo erkek besliyor anlam veremedım

Bende ole dusunuorum fakat bu kus cok zayıftı bır ıkı haftada bole yağlanması normalmı bilemedim cıftlesıorda yuvadan da cıkmıo diski sıda buyuk neden bole olmus anlamadm sık sık elma sirkesi de veriyorum mamayıda 2gunde bır veriyorum zaten kendı yemıo erkek besliyor anlam veremedım
Kendi de yiyordur siz görmüyorsunuzdur da, elma sirkesini de sık sık derken fazla vermeyin ne kadar doğal da olsa muhakkak katkı oluyor hazır paketlerde. Bir veterinere götürmeyi denediniz mi, içi iltihaplı bir beze de olabilir ama sanki dediğim gibi yağ bezesi gibi. Yumurtası olan dişi de yumurtadandır bu diyemem ben, çünkü hiç karşılaştığım bir vaka değil tecrübede etmediğim için tedavi önermiyorum şu an. Elinizle dokunduğunuzda kitle yumuşak mı sert mi?

Altını görüntülediğiniz resim net değil. Ama anlattıklarınıza göre yumurtlaması yakın.

Kendi de yiyordur siz görmüyorsunuzdur da, elma sirkesini de sık sık derken fazla vermeyin ne kadar doğal da olsa muhakkak katkı oluyor hazır paketlerde. Bir veterinere götürmeyi denediniz mi, içi iltihaplı bir beze de olabilir ama sanki dediğim gibi yağ bezesi gibi. Yumurtası olan dişi de yumurtadandır bu diyemem ben, çünkü hiç karşılaştığım bir vaka değil tecrübede etmediğim için tedavi önermiyorum şu an. Elinizle dokunduğunuzda kitle yumuşak mı sert mi?
Yumuşak sarı renkde anlam veremedim nasi yağlanma bilir kafesi geniş haftada 1gun elma sirkesi veriyorum kuşu saldığım zaman ucuyorda ucmasindada sikinti yok ne oldunu anlamadim yuvadan hic çıkmıo boş kafese aldım yuvalikli denemek ıcin direk yuvaya girip yatıo anlam veremedim gercekden

Altını görüntülediğiniz resim net değil. Ama anlattıklarınıza göre yumurtlaması yakın.
Popo kısmı pembe ve sarı renkde kuş yuvalikda hic çıkmıo diskisida cok buyuk ve yuvaya diski yapıor nedense birde başka kafese aldığım halde ordadabyuvaya girip yattı tekrar kafesine koydum gene direk yuvaya girio hic çıkmıo anlam veremedim poposu ole cok sert de dil yumurtamı anlamadim gercekden net foto atarım bugün

Ekli dosyalar

• 20171224_133441.jpg
    20171224_133441.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 27
  • 20171224_133424.jpg
    20171224_133424.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • 20171224_133358.jpg
    20171224_133358.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 23
Kuşnuz kaç yaşında? Bu sarılık resimde mi böyle fazla görünüyor anlayamıyorum, dediklerinize göre yumurtası var bu belli kanımca. Kuşu kafeste tünekteyken yandan da bir resmini çekin bakalım, görelim.
1 buçuk 2 yaşlarında sarilik resimde gorulenle ayni hemen atiyim

Ekli dosyalar

• IMG_20171209_140335.jpg
    IMG_20171209_140335.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 20