Karadeniz Pet

Yumurtamı yaglanmısmı

Yandan da çekin lütfen sarılığı, kuşun bedeni ile beraber. Anormal bir görüntü var mı bakalım.

Karnında bariz bir şişlik var mı, sırt kısmında değil. Bayağı bir şişlik?
Sislik sadece poposunda bacak arasi kisminda var ve kuyruk baslangic kisminda gogus ve sirt bolgesi normal renk sadece popo kısmı sari

Ekli dosyalar

• 20171224_161704.jpg
    20171224_161704.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 27
  • 20171224_161616.jpg
    20171224_161616.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 28
  • 20171224_161534.jpg
    20171224_161534.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 28
  • 20171224_161544.jpg
    20171224_161544.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 30
  • 20171224_161634.jpg
    20171224_161634.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 24
Kuşunuzun bu kaçıncı kuluçkası ve bu zamana kadar br dinlendirme uyguladınız mı?
Kuşunuz kaç gündür bu halde?
Hala 1 yumurta gelmedi mi?
Açıkçası bu soruların cevabına göre yumurta sıkışmasından şüpheleneceğim, çünkü 4. resimde kuşunuzun karnı bayağı şiş duruyor.

Kuşunuzun bu kaçıncı kuluçkası ve bu zamana kadar br dinlendirme uyguladınız mı?
Kuşunuz kaç gündür bu halde?
Hala 1 yumurta gelmedi mi?
Açıkçası bu soruların cevabına göre yumurta sıkışmasından şüpheleneceğim, çünkü 4. resimde kuşunuzun karnı bayağı şiş duruyor.
Elle bakdım doku cok yumuşak yumurta yok ben kusu alalı 2ay oldu da once kendim yavru almadım aldığım kısı 1kere aldığını solemısdı kus geldıgınde normaldi son 3haftadır bu sekilde kus

Elle bakdım doku cok yumuşak yumurta yok ben kusu alalı 2ay oldu da once kendim yavru almadım aldığım kısı 1kere aldığını solemısdı kus geldıgınde normaldi son 3haftadır bu sekilde kus
Son 3 haftadır mı bu şişlik var? Kuşunuzda yumurta sıkışması var büyük ihtimalle. Eğer uygulamayı yapabilecekseniz anlatayım ama içindeki yumurtayı çıkaramaz yahut içinde kırarsanız bu ölümüne neden olur, kuş zehirlenir. Bir veterinere gitmenizi öneriyorum.

Yumurta sıkışması vitaminsizlikten olabileceği gibi dinlendirilmeyen kuştan da olabilir. Kalamar kemiği, mama, demir ve mineraller, aminoasitler önemlidir.

Çiftleşme görmüş müydünüz?

Şimdi tekrar okudum konunun başındaki açıklamanızı. Çiftleştikten sonra şişmiş bu şekilde kuşunuz, kısacası bu yumurta sıkışması ben eminim. Eğer operasyonu yapamayacaksanız, veterinere gidin lütfen. Kuş bir süre sonra yürüyemez hale gelir, ayaklarını kullanamaz, dışkısını yapamaz. Sonra da kuşu kaybedebilirsiniz. 3 haftadır bu şekilde olması çok uzun bir süre ve çok tehlikeli.

Şimdi tekrar okudum konunun başındaki açıklamanızı. Çiftleştikten sonra şişmiş bu şekilde kuşunuz, kısacası bu yumurta sıkışması ben eminim. Eğer operasyonu yapamayacaksanız, veterinere gidin lütfen. Kuş bir süre sonra yürüyemez hale gelir, ayaklarını kullanamaz, dışkısını yapamaz. Sonra da kuşu kaybedebilirsiniz. 3 haftadır bu şekilde olması çok uzun bir süre ve çok tehlikeli.
3 kere cıftlesdıgını gordum fakat popo kısmına bakdım cok yumuşak ufak bir sertlik bıle yok bır de mama probiyotik vitamin veriyorum kalamar kemiği gaga tası kum minareler blok devamlı kafesde war

3 kere cıftlesdıgını gordum fakat popo kısmına bakdım cok yumuşak ufak bir sertlik bıle yok bır de mama probiyotik vitamin veriyorum kalamar kemiği gaga tası kum minareler blok devamlı kafesde war
Bu kuşun dışkısı çok büyük, poposu şiş, çiftleştiğini görmüşsünüz, 2 yaşında ki bence fazla da olabilir, dinlenememiştir vs birçok neden var; benim düşüncem yumurta sıkışması olduğu.

Bu kuşun dışkısı çok büyük, poposu şiş, çiftleştiğini görmüşsünüz, 2 yaşında ki bence fazla da olabilir, dinlenememiştir vs birçok neden var; benim düşüncem yumurta sıkışması olduğu.
Kus 2aydır belki fazla bende bellırtıllerın hepsı var ama poposunu kontrol eddim karından assagı hıc sertlik yok kusu almadan once adama sordum 1aydır yumurtası yok dinlendiriyorum dedı yanı yaklaşık 3bucuk aydır bu kus yumurtlama dı 3kere cıftlesdıgını gordum belirtiler var ama sertlik yok gecenlerde bı kusumda sıkısması olmusdu onunki cok sertti ama bu cok yumuşak ufakcık sertlik yok

Tanıdık bı kus ureten abiye getirdim sımdı bakdı kusa sıkısma yok dedı yag toplamıs dedı eliyle iyice bakdı dısımı ona verdım baska dısı aldım ondan abı salmasına attı ben ıyılesdırırım onu dedı yerine 1yaslarında dısı verdı kızgın simdı erkeğin yanına attım yem kusdular 4 5kere es olurlarmı sızce